Gru
18
2017

Tagi – zawieszki do prezentów świątecznych

Witajcie moi drodzy!

Kartki wysłane, pierniczki upieczone (chyba, że ktoś jest tak spóźnialski jak ja i będzie je piekł dopiero teraz :D)? Czas pakować prezenty! A potem jakoś zaznaczyć, która paczuszka dla kogo… Ja co roku szykuję tagi, które przyczepiam do wstążek opasających pakunki. Raczej nie robię nic wymyślnego, bo zwykle paczek do przygotowania mam dość dużo, ale zawsze jakoś staram się je ciekawie ozdobić. Dość często też wówczas sięgam po papier kraftowy – bardzo mi do tego pasuje! I w tym roku też po niego sięgnęłam.

Tym razem jednak zwykłych prostokątnych tagów przygotowałam malutko, za to skorzystałam z przeróżnych wykrojników z mojej kolekcji – pierwotny zamysł był taki, by kojarzyły się z pierniczkami, ale przy okazji powstało też jak widać sporo i innych kształtów (za to klasyczne piernikowe ludziki gdzieś mi się na fotkach zapodziały i ten mój zamysł widać raczej mało :D).

 

 

Produkcja jest bardzo prosta i szybka, co w tym czasie przedświątecznych przygotowań jest ze wszech miar pożądane. Z papieru kraftowego wycinamy większymi wykrojnikami w miarę proste i nieażurowe kształty, robimy w każdym dziurkę do przewleczenia wstążki i przechodzimy do tego co najprzyjemniejsze, czyli ozdabiania.

 

 

Można na różne sposoby: jeśli zależy nam na tym pierniczkowym wyglądzie właśnie – najlepiej skorzystać z zimowych wzorów stempli i embossingu na gorąco białym pudrem (a fajnie byłoby tez wykorzystać puder puchnący tutaj!), albo, tak jak ja, użyć Gelly Roll lub innego białego pisaka (ale ten gorąco polecam!). Wtedy każdy tag będzie jedyny w swoim rodzaju, jak prawdziwy pierniczek 🙂

 

 

Można też skorzystać z wykrojnika śnieżynki takiego jak ten i podkleić wszystkie ażurki białym papierem. Ja dodatkowo białe części maznęłam pisakiem ze skrzącym pyłkiem, dzięki czemu pięknie się mieni… czego chyba niestety na fotkach pokazać nie umiem. Może choć odrobinę widać to na poniższej fotce innej zawieszki?

 

 

Użyłam w sumie dwóch rodzajów tego typu pisaków, niestety chwilowo jest zbyt ciemno i ponuro, by mój aparat pozwolił mi pokazać Wam różnicę w efekcie jaki dają – wiec dokładniej będzie o tym niebawem 🙂

Poza wykrojnikami śnieżynkami, ludzikami itp warto sięgnąć też po wykrojniki bombki (zajrzyjcie, całkiem spory wybór znajdziecie w linku), które można oczywiście ozdobić też np mniejszymi skrapkami w bieli i innych lukrowych kolorach (czy np zrobić w nich mini shakerboxy, no ale to już więcej wycinania i czasu na to potrzeba by było).

 

 

 

Proste tagi też ozdabia się błyskawicznie, wystarczy jakaś gałązka (no ta moja to śliczna jest :D), śnieżynka i już:

 

 

Pięknie wyglądałyby też te wszystkie wycinanki pokryte pastą przez maskę – żałuję, że ja pomyślałam o tym dopiero pisząc ten post! Spróbujcie tego koniecznie!! I pochwalcie się efektami 🙂

Pozdrawiam,
ushii

 

 

W pracy wykorzystałam:
     

     

     

      

Powiązane posty

O Autorze: Ushii

Nie umiem siedzieć i się nudzić, uwielbiam próbować nowych rzeczy… a poza tym uwielbiam dobre towarzystwo, dobre wino i dobrą książkę :)

Napisz komentarz

Zapraszamy do sklepu!

Design Team

Banner – Kupuję Na-Strychu

Facebook

Archiwum

Pomagamy Albertowi

Twój 1% ma znaczenie