Wrz
19
2017

Mediowa kartka ślubna krok po kroku

 
Dziś przygotowałam dla Was kartkę ślubną dość mocno zmediowaną. Wykorzystałam proste, podstawowe media i zobaczycie, że taką kartkę jest w stanie wykonać każdy ,nawet początkujący „nowicjusz” zainteresowany mediowaniem . Na początek potrzebna jest wstępna koncepcja kolorystyczna i jakiś główny, mocniejszy akcent – w moim przypadku były to tekturki. Zaczęłam od przygotowania bazy( u mnie kawadratowa) i przycięcia papierów :

 

 
Jak widać, moja kartka będzie miała dwie warstwy papieru,dodatkowo pod drugą wstawiłam jeszcze nieco większy kawałek papieru bazowego tworzący dodatkową „ramkę”.

 

 
Bazę chwilowo odłożyłam, a zajęłam się tym mniejszym kwadratem. Przygotowałam sobie niedużą porcję pasty strukturalnej używając Multi -Tex Texture Powder (mieszając go z wodą) i nałożyłam szpatułką przez maskę .Podsuszyłam nagrzewnicą i  suchą już powierzchnię pokryłam cienką wartswą przezroczystego gesso.

 

 

 
Jak widzicie, papier nieco się pofalował. Nie należy się tym przejmować, bo można go potem „naddać” i nieco wyprostować, a dodatkowo  pomoże przyklejenie go potem na bazę. Ja jednak zainspirowałam się tymi wygięciami 🙂 i postanowiłam poszarpać  brzegi. Zrobiłam to nożyczkami, przeciągając   ostrzem po krawędzi papieru ,w niektórych miejscach naciskając mocniej,aż powstały przedarcia.

 

 
Czas na kolor;) Do mojej pracy wybrałam mgiełkę 13arts w kolorze perłowego bordo. Popsikałam nieco mgiełką, a potem wodą ,aby rozmyć kolor i uzyskać ciekawe zacieki. Po wysuszeniu nagrzewnicą zrobiłam tą samą mgiełką chlapania .

 

 
Pomalowałam nią także tekturki – ( wcześniej zabezpieczone białym gesso)

 

 

 
Kiedy wyschły, przetarłam je srebrną pastą woskową. Najgrubszą warstwę nałożyłam na ” młodą parę”

 

 
Podkleiłam „parę” podwójną warstwą kosteczek dystansowych, a resztę tekturek przykleiłam tradycyjnie magikiem.

 

 
Kartkę postanowiłam ozdobić kwiatami umieszczonymi na sizalu.Uwielbiam tą ozdobę,robi niesamowity efekt w każdej pracy. Sizal najpierw zwijam w dłoni w rodzaj „gniazdka” ,a następnie przyklejam na taśmę dwustronnie klejącą w dwóch – trzech miejscach.

Kwiaty po przyklejeniu lekko pociapałam białym gesso po brzegach. Na tym etapie także zrobiłam chlapania rozcieńczonym gesso – białym i czarnym

 

 
Czegoś mi jeszcze w mojej pracy brakowało i postanowiłam dodać troszkę srebrnych mikrokulek. Robi się to przy pomocy dowolnego przezroczystego, matowego żelu  ( np. gel medium). Nakładamy go jak farbę pędzelkiem dość grubo w miejscach,gdzie chcemy mieć kuleczki i tym samym mokrym  pędzlem „nabieramy” mikrokulki i rozsmarowujemy je w tym miejscach. Powtarzamy ,aż do pożądanego efektu.

 

 
Praca  skończona:) Poniżej kilka zbliżeń na szczegóły. Zachęceni do mediowania? Prawda, że prościzna? 🙂 Pozdrawiam serdecznie i życzę udanej zabawy w Waszych scrapowych kącikach 🙂

 

 

 

 

 

 

To moja ostatnia inspiracja dla Was na tym blogu,więc serdecznie Was pozdrawiam ostatni raz ,życząc wielu wspaniałych prac i doświadczeń 🙂

                 

                                

                               

                           

                

Powiązane posty

O Autorze: Aneta Szybowicz

Miłośniczka i pasjonatka tak samo muzyki jak i scrapbookingu.

Napisz komentarz

Zapraszamy do sklepu!

Design Team

Banner – Kupuję Na-Strychu

Facebook

Archiwum

Pomagamy Albertowi

Twój 1% ma znaczenie