Sie
11
2017

Kartki „marynarskie” z papieru własnej roboty


Hej, podzielę się dziś z Wami swoim sposobem na brak odpowiedniego papieru scrapbookingowego.  Potrzebowałam pilnie  jakiegoś granatowego z  marynistycznym motywem.  Miałam w głowie pomysł na wzór, ale nie mogłam znaleźć nic choć w przybliżeniu podobnego. Postanowiłam więc zadziałać sama. Chwyciłam papier akwarelowy.Kartek robiłam pięć, więc użycie tego zamiast papieru scrapbookingowego wyszło też znacznie taniej 😉  Na początek nakleiłam na bazę pierwszą warstwę potuszowaną jedynie na brzegach granatowym tuszem.

 

Potem zaczęłam zabawę z drugim, mniejszym kawałkiem papieru. Wzięłam taśmę malarską i nożykiem,z pomocą linijki, pocięłam ją na cieńsze paski ,które następnie nakleiłam na papier>

 

Przy okazji co wrażliwsze estetki proszę o przymknięcie oka na moją umorusaną mediami matę 😉 Cóż, tak…chlapię i brudzę  na niej , gdyż do tego mi służy;)
Po naklejeniu wszystkich pasków wzięłam się za tuszowanie.

 

Po wytuszowaniu poodklejałam paski>

 

Przykleiłam drugą gotową warstwę papieru.

 

Pozostało ozdobienie:) Wymyśliłam sobie do tego złote dodatki, wię skorzystałaam z embossingu. Przygotowałam w ten sposób zarówno tekturki jak i wykrojnikowe listki. Kwiaty gdzieniegdzie potuszowałam delikatnie na brzegach ,by bardziej pasowały do całości. Kartki nieznacznie się od siebie różnią, ale wszystkie łączy ten sam marynarski motyw 🙂

 

Ten sposób może przydać się w wielu wariantach – paski to najprostszy ze sposobów naklejania taśmy, możecie tworzyć inne wymyślne wzory i stosować kilka kolorów naraz, cieniować, itp.

pozdrawiam!

użyte produkty:

 

               

                 

                       

 

Powiązane posty

O Autorze: Aneta Szybowicz

Miłośniczka i pasjonatka tak samo muzyki jak i scrapbookingu.

komentarze 3 + Dodaj komentarz

  • To tak oczywiste i proste, że aż przełomowe ❤ Rewelacyjne kartki, a z pomysłu na pewno skorzystam nie raz.

  • Dziękuję, super miło 🙂

  • Coś fantastycznego!!!

Napisz komentarz

Zapraszamy do sklepu!

Design Team

Banner – Kupuję Na-Strychu

Facebook

Archiwum

Pomagamy Albertowi

Twój 1% ma znaczenie