Lip
28
2017

Zakładka do książki z washpapy

 

Witajcie:)

O washpapie pisano już nieraz  na tym blogu, powstało z niej wiele przepięknych przedmiotów i ozdób. Ja  też miałam ochotę wypróbować ten materiał ( czyli papier 🙂  ) Wymyśliłam sobie zakładkę do książki.  Pokażę Wam szybki i bardzo prosty sposób na jej stworzenie.

Zaczęłam od wycięcia z arkusza washpapy dwóch identycznych kawałków w kształcie mojej zakładki . Zrobiłam najpierw otwór na sznureczek  dziurkaczem, a następnie za pomocą metalowej linijki oraz nożyka  zrobiłam dziurki wzdłuż brzegów do późniejszego ręcznego obszycia. Dla dodatkowego wzmocnienia zakładki , wycięłam także kawałek sztywnego kartonu tak, aby pasował do środka i nie zachodził na linię przeszyć.

 

 

 

Teraz pora na ozdabianie. Możecie dać upust swojej fantazji w tym zakresie, ponieważ z washpapą można robić dosłownie wszystko na co macie ochotę – malować, stemplować, oklejać, a nawet haftować 😀  Ja wyciągnęłam stemple. Czarnym tuszem stworzyłam delikatne tło „gazetowe”,a drugi – kwiatowy wzór wykonałam za pomocą embossingu na gorąco.

 

Ozdobiłam obie strony zakładki, następnie skleiłam wszystkie warstwy  magikiem – tylko na środku,aby się nie przesuwały. Na koniec pozostały przeszycia.Cóż, mistrzem w tym nie jestem;)  ale na moje osobiste potrzeby wystarczy.Wasze zdolne ręce na pewno zrobią to równiej :)))

 

 

Jako wisienka na torcie pozostał dobór sznureczka,czy też tasiemki . Ja wybrałam sznurek,na który nawlekłam koraliki, a na końcu umieściłam mały chwościk. Pasowała mi też wstążeczka vintage …Jak widać nie mogłam się zdecydować  …:)))

 

Poniżej małe zbliżenie na embossowany wzór,przy okazji możecie zobaczyć jak fajną „skórzaną” fakturę ma powierzchnia washpapy.

 

 
Na dzisiaj to wszystko. Życzę Wam twórczego czasu,a sama …wracam do kawy i lektury 😉

 

 

 

Użyte materiały :

                               

                                    

               

Powiązane posty

O Autorze: Aneta Szybowicz

Miłośniczka i pasjonatka tak samo muzyki jak i scrapbookingu.

Napisz komentarz

Zapraszamy do sklepu!

Design Team

Banner – Kupuję Na-Strychu

Facebook

Sorry! No Instagram Shortcode Found.

Archiwum

Pomagamy Albertowi

Twój 1% ma znaczenie