Lip
25
2017

Triple Easel Card czyli potrójna kartka sztalugowa

Hej, hej. Dziś moja kolej na kursik dla Was. Długo myślałam co przygotować i tak mi wpadło do głowy, że kartka w formie Easel będzie w sam raz 😉 Nie jest to jednak zwykła kartka tego typu, lecz 3w1 🙂 Można oczywiście zrobić podwójną, czy nawet poczwórną, kwestia tego co chcemy na niej umieścić. Jeśli mają to być zdjęcia plus życzenia można spokojnie zaszaleć z ilością części (pamiętając o tym, że większa ilość zajmuje więcej miejsca do postawienia) 😉

Mam nadzieję, że kurs jest w miarę czytelny… Jeśli nie, to pytajcie w komentarzach 😛

 

 

1) Wycinamy arkusze papieru pod bazy naszej kartki wg wymiarów podanych na zdjęciu. Dłuższą cześć bigujemy na połowę:

 

 

2) Wycinamy podstawy kartki, układając wykrojnik jak na zdjęciu (wielkości elementów opisane poniżej). Następnie wycinamy z arkusza kwadratowego (nie złożonego) pojedyncze koło z falbanką. Ja dodatkowo po wycięciu elementów wygładzam ich brzegi kością do bigowania:

 

 

3) Układamy elementy baz na bigownicy w sposób jak na fotce, bigujemy w podanych odległościach i zaginamy:

 

 

 

 

 

4) Smarujemy klejem zagięte elementy i naklejamy na nie pojedyncze koła z falbanką, które wcześniej wycięliśmy:

 

 

 

 

5) Przygotowujemy koła z falbanką wycięte z papieru scrapowego. Każde z nich jest o rozmiar mniejsze od koła bazowego. Naklejamy elementy na nasze bazy:

 

 

6) Wyznaczamy sobie punkty na bazach wg których będziemy ją sklejać. Trzeba to zrobić tak, by po sklejeniu baza tworzyła linię prostą. To co napisałam może wydawać się skomplikowane, ale jest naprawdę bardzo proste i wszystko wyjdzie „w praniu” 😉 Ja zaznaczam sobie punkty połączeń ołówkiem (tu zaznaczyłam Wam strzałkami) :

 

 

7) Teraz wyznaczamy linię na ŚREDNIEJ bazie do której będziemy doklejać MAŁĄ. Linia ta znajduje się pomiędzy czwartymi falbankami od środkowej (w lewo i prawo). W przypadku innych wykrojników bazowych należy wyznaczyć tę linię tak, by dwie sąsiadujące bazy po złożeniu na płasko wchodziły w siebie bez komplikacji (drugie zdjęcie):

 

 

 

8) Smarujemy klejem (można obrócić „do góry nogami” i odrysować sobie miejsce pod klej) i naklejamy przy wyznaczonej linii pamiętając o zachowaniu symetrii. Z kolejną  DUŻĄ bazą postępujemy tak samo:

 

 

 

9) Tak prezentuje się sklejona baza z góry i dołu:

 

 

 

 

10) Teraz pora na ozdoby. Specjalnie do tego kursu przygotowałam dla Was digi stempelki: jeden z napisem, drugi z miejscem na życzenia. Możecie ich użyć lub zrobić własne dekoracje. Stempelki do pobrania tutaj :

Dodatkowo na pierwszej bazie nakleiłam półperełkę, żeby się nie „kładła”:

 

 

11) Gotowa kartka prezentuje się tak:

 

 

 

 

 

Mam nadzieję, że przebrnęliście przez ten mój słowotok i, że zrozumieliście wszystko jak należy 😉 Zachęcam Was do zrobienia własnych Triple Easel Card i oczywiście do zakupów w Na Strychu 🙂

 

Pozdrawiam serdecznie…

 

 

Materiały ze sklepu:

 

Zapisz

Powiązane posty

O Autorze: Justyna Bizoń

Jestem żoną jednego wspaniałego męża i mamą dwóch cudownych synów. Nie pracuję zawodowo, zajmuję się domem i rodziną. Na poważnie scrapuję od nieco ponad 2 lat, jest to dla mnie odskocznia od codziennych obowiązków, przy tworzeniu po prostu się relaksuję.

Napisz komentarz

Zapraszamy do sklepu!

Design Team

Banner – Kupuję Na-Strychu

Facebook

Sorry! No Instagram Shortcode Found.

Archiwum

Pomagamy Albertowi

Twój 1% ma znaczenie