Lip
14
2017

Energetyczne pudełko na drobne upominki

Hej, hej. Dziś przychodzę do Was z kursem na ozdobne pudełeczko na drobne upominki 🙂 Pudełko ma trzy poziomy, więc można w nim schować różne drobne prezenciki: biżuterię, słodkości, mini zdjęcia, saszetki z herbatą… Może także służyć do przechowywania drobiazgów.

Bazę pudełka zrobiłam z papieru Canson. Użyłam tu także papierów z cudownej kolekcji Galerii Papieru „Zaginione witraże” dzięki czemu pudełko jest bardzo energetyczne 🙂

Zapraszam serdecznie 🙂

 

 

1) Krok pierwszy, to wycięcie kawałków papieru o podanych wymiarach:

 

 

 

 

2) Prostokątne arkusze bigujemy jak pokazano na zdjęciu. Jeden z kawałków jest ciut szerszy, ale bigujemy go dokładnie tak samo jak ten mniejszy (zostanie nam kawałek papieru na „skrzydełko” do sklejenia bazy w całość):

 

 

 

3) Dodatkowo przeciwległe po długości rogi w prostokątnych arkuszach bigujemy jakby w „skrzydełka” do sklejenia (zdjęcie pokazuje to czytelniej :-P):

 

 

4) Odcinamy trójkąt na zbigowanych rogach w miejscu drugiego bigowania. Dodatkowo z nie zbigowanych rogów odcinamy trójkąty jak na zdjęciu. Na szerszym prostokącie odcinamy paski przy zewnętrznych kwadratach. Nacinamy bazę po obydwu stronach:

 

 

 

5) Smarujemy klejem trójkąt ze „skrzydełkiem” i sklejamy go z trójkątem bez „skrzydełka” tak, aby ten bez „skrzydełka był na wierzchu:

 

 

6) Następnie smarujemy „skrzydełko” i wklejamy je do środka. Postępujemy tak z rogami w obydwu częściach bazy:

 

 

 

7) Powstają nam dwie części bazy, które sklejamy w całość. Dodatkowe „skrzydełko” ma być wewnątrz pudełka. Doklejamy kawałki wstążki służącej do związania pudełka:

 

 

 

 

8) Pora na szufladki naszego pudełka.
Kwadratowe kawałki bigujemy w tej samej odległości z czterech stron. Zaginamy i wycinamy trójkąty w powstałych „skrzydełkach”. Sklejamy:

 

 

 

 

9) Teraz najprzyjemniejsza część – ozdabianie 🙂
Przygotowujemy kawałki papierów scrapowych o wyznaczonych wymiarach do oklejenia bazy. Przygotowujemy dodatkowe ozdoby i wykańczamy pudełko wg.uznania:

 

 

Moje pudełko dodatkowo wykleiłam w środku paskami papieru scrapowego.
Prezentuje się ono tak:

 

 

 

 

 

 

 

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do naszego Sklepiku 🙂

 

 

Materiały:

 

Powiązane posty

O Autorze: Justyna Bizoń

Jestem żoną jednego wspaniałego męża i mamą dwóch cudownych synów. Nie pracuję zawodowo, zajmuję się domem i rodziną. Na poważnie scrapuję od nieco ponad 2 lat, jest to dla mnie odskocznia od codziennych obowiązków, przy tworzeniu po prostu się relaksuję.

Komentarzy: 1 + Dodaj komentarz

  • śliczne pudełeczko <3 świetny tutek

Napisz komentarz

Zapraszamy do sklepu!

Design Team

Banner – Kupuję Na-Strychu

Facebook

Archiwum

Pomagamy Albertowi

Twój 1% ma znaczenie