Cze
6
2017

Płyn maskujący i akwarelowe tła

Witajcie,

Dziś mam dla Was pogodną, letnią w klimacie kartkę, wykonaną przy użyciu stempli i akwareli:

 

 

Kolorowanie tła (oraz jak się później okaże, również odbitek) jest o wiele prostsze, gdy skorzystacie z genialnego preparatu, którego ja używam od dawna – płynu do maskowania. Na Strychu jest dostępny w kilku wersjach – ja uwielbiam płyn w pisaku, firmy Molotow. Jego użycie jest niezwykle proste:

Najpierw jasnym wodnym tuszem odbijamy stemple, które później będziemy kolorować.

 

 

Następnie chwilę potrząsamy pisakiem, by dokładnie wymieszać zawartość i zamalowujemy jak najstaranniej odbity motyw. Kiedy płyn całkowicie wyschnie (to ważne!) możemy kolorować tło – i możemy być spokojni, że zasłonięty motyw pozostanie biały, niezamalowany – co pozwoli na użycie jasnych, transparentnych farb przy jego w kolorowaniu.

 

 

Kiedy farba, której użyliśmy do tła wyschnie, ścieramy warstwę płynu maskującego – zwyczajnie pocieramy palcem, a płyn się zroluje z papieru.

 

 

Zostało tylko pokolorowanie odbitego motywu. Ja, jak widać, w trakcie tego etapu po raz kolejny użyłam płynu maskującego – by ułatwić sobie pokrycie farba odbitki misia i nie zamalować bukietu, który trzyma w łapkach.

 

 

I kartka gotowa! Wystarczyło tylko nakleić obrazek na bazę i dodać napis (który wycięłam dwukrotnie, raz z białego kartonu i raz z pomalowanego tym samą różową farbą, co kwiaty na odbitce i nakleiłam jeden na drugi z lekkim przesunięciem).

 

 

 

Pozdrawiam,

ushii

 

 

W pracy wykorzystałam:

 

   

   

   

Powiązane posty

O Autorze: Ushii

Nie umiem siedzieć i się nudzić, uwielbiam próbować nowych rzeczy… a poza tym uwielbiam dobre towarzystwo, dobre wino i dobrą książkę :)

Komentarzy: 1 + Dodaj komentarz

  • Urocza kartka! A w płyn maskujący – na pewno się zaopatrzę. 😉

Napisz komentarz

Zapraszamy do sklepu!

Design Team

Banner – Kupuję Na-Strychu

Facebook

Archiwum

Pomagamy Albertowi

Twój 1% ma znaczenie