Cze
2
2017

Mediowy tag

 
Hej:)  Dziś pokażę Wam taga. Wygląda na przykurzony , przybrudzony i stary czyli…zmediowany 😉  . Przy okazji opowiem także, w jaki sposób można uzyskać efekt spatynowanego  starego złota. Posiłkowałam się wygrzebanymi z czeluści szuflady ozdobami , ale w strychowym sklepie znajdziecie całe mnóstwo pięknych foremek i wykrojników.

 
 

  Na początku pomalowałam czarnym gesso  taga z papieru kraftowego (  niedokładnie)  oraz dekor z masy fimo ( bardzo dokładnie) :

 

 

Następnie na taga  nałożyłam białe gesso – najpierw przez maskę, a potem rozsmarowałam trochę na środku. Ostemplowałam trochę tło, by było bardziej  „dynamiczne” :

 

 

 

Dołożyłam trochę gazy :

 

 
I zabrałam się do złotej farby. Palcem rozsmarowałam trochę farby przy  brzegach taga.  Metodą „suchego pędzla” potraktowałam foremkowe kwiatki oraz zawijasek z wykrojnika :

<  /p>

 

Przykleiłam dodatki i właściwie mogłabym zostawić pracę na tym etapie w spokoju …
 

,
 
jednak by osiągnąć efekt”patyny” należy jeszcze chwilę zabawić się  mgiełkami 🙂 Użyłam trochej niebieskiej i trochę zielonej:

 

 
Na koniec odrobina przetarć  złotem , chlapania białym i czarnym gesso ( rozcieńczonym wodą) i  gotowe. Efekt końcowy przypomina pokryty patyną drobiazg z targu staroci , i o to mi chodziło;)

 

 
Zachęcam do zabawy z mediami  – taki rodzaj patynowania jest najprostszy, zamiast złotej farby możecie użyć srebrnej. Jeśli chodzi o mgiełki, to do takiego postarzania nadają się odcienie zieleni , niebieskiego lub turkusu.

Pozdrawiam !

 

          

            

      

 

Powiązane posty

O Autorze: Aneta Szybowicz

Miłośniczka i pasjonatka tak samo muzyki jak i scrapbookingu.

Napisz komentarz

Zapraszamy do sklepu!

Design Team

Banner – Kupuję Na-Strychu

Facebook

Archiwum

Pomagamy Albertowi

Twój 1% ma znaczenie