Cze
27
2017

Kartka Spongebob w formie Pull Tab

Heja! Już jakiś czas temu chciałam spróbować kartki tego typu. Jest masa sposobów na wykorzystanie kartek Pull Tab a wykonanie ich naprawdę bardzo proste 🙂

Zazwyczaj w takich kartkach „mechanizm” jest w środku i trzeba go później jakoś zamaskować. W moim sposobie ich wykonywania mechanizm jest na zewnątrz, więc maskujemy go za pomocą wykonanych dekoracji.

Zapraszam na kurs 🙂

 

 

1) Wykonujemy bazę kartki oraz elementy mechanizmu. Ja jeden z mechanizmów sfotografowałam kremowy (mój błąd) – a ma być żółty, co oznaczyłam na fotce 😉

 

 

2) Na bazie kartki rozrysowujemy okienko i wycinamy je.

 

 

3) Przygotowujemy elementy oczu i twarzy. Kartkę na twarz wytłaczamy za pomocą folderu 15×15 i wycinamy w niej otwory na oczy.

 

 

4) Zaznaczamy obrys oczu na bazie kartki, naklejamy białe koła. Następnie przykładamy „twarz” i naklejamy tęczówkę oraz źrenicę.

 

 

 

5) Pora na wykonanie mechanizmu. Część o wielkości 9,7x18cm wytłaczamy tak jak twarz. Będzie to nasz element tworzący powieki i zarazem główny mechanizm kartki.

Pierwszy krok, to naklejenie krótszego paska w celu zablokowania części głównej. Kolejny, to zamocowanie dłuższego paska – tak by blokował wysuwanie części głównej powyżej linii bazowej kartki. Najpierw robimy z niego opaskę, nakładamy ją na element mechanizmu i przyklejamy do bazy. Hmm… mam nadzieję, że zdjęcia są bardziej zrozumiałe 😛

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6) Naklejamy przygotowaną twarz na bazę kartki, tak, aby nie zakleić elementów mechanizmu. Najlepiej zrobić to za pomocą piankowej taśmy dwustronnej.

 

 

 

7) Przygotowujemy pozostałe dodatki kartki.

 

 

Tak prezentuje się gotowa kartka Spongebob – którą wykonałam specjalnie dla moich smyków 😀

 

 

 

 

 

 

Pozdrawiam serdecznie!

 

 

Materiały ze sklepiku:

 

 

 

 

Powiązane posty

O Autorze: Justyna Bizoń

Jestem żoną jednego wspaniałego męża i mamą dwóch cudownych synów. Nie pracuję zawodowo, zajmuję się domem i rodziną. Na poważnie scrapuję od nieco ponad 2 lat, jest to dla mnie odskocznia od codziennych obowiązków, przy tworzeniu po prostu się relaksuję.

komentarze 2 + Dodaj komentarz

  • Ale czadowa :))) Strasznie mi się podoba jestem pełna podziwu !!!

  • Dziękuję Ci serdecznie Gosiu 🙂 :-*

Napisz komentarz

Zapraszamy do sklepu!

Design Team

Banner – Kupuję Na-Strychu

Facebook

Sorry! No Instagram Shortcode Found.

Archiwum

Pomagamy Albertowi

Twój 1% ma znaczenie