Cze
16
2017

Filcowa gra Memory

Witajcie ,
Wakacje już tuż,tuż.Wraz z nimi rozpoczną się zabawy,wyjazdy i podróże.Te ostatnie to prawdziwe wyzwanie ,zwłaszcza z najmłodszymi dziećmi.Nierzadko podczas podrózy dzieci nudzą się ,marudzą.Czasami i na wakacjach zdarzają się takie momenty,gdy pogoda nie dopisuje i trzeba jakoś zając naszych milusińskich.Warto zabrać ze sobą gry planszowe.To rodzinna rozrywka ,która pobudza wyobraźnię i zdolnośc myslenia.Wśród gier znajdzie się może miejsce dla gry memory? Kto ją pamięta?
Postanowiłam stworzyć filcową wersję tej gry.Na początek podstawową wersję ,składającą się z 8 elementów,dla najmłodszych uczestników.
Jak zrobić takie filcowe memory? Zapraszam na króki kursik 🙂
1.Przygotowujemy 8 twardycj kartoników o wymiarach np.6cm x 6cm,wybrane kolory filcu,igłę ,nici,klej Magic

2.Z dwóch kolorów filcu wycinamy po 8 sztuk kwadracików,które będą większe od kartoników o 4mm,czyli będą miały 6,2cm x 6,2cm.Do jednego koloru możemy już nasze kartoniki przykleić Magiciem (nie trzeba dużo go nakładać ,wystarczy troszkę ,aby filc nie przesuwał się )

3.Wycinamy 4 pary takich samych aplikacji (np.serduszko,słoneczko,listek,gwiazdkę ….).Możemy użyć do tego wykrojników lub sami wyciąć kształty.Kształtów musi być tyle,ile naszych kartoników,ale z każdego wzoru po jednej parze.

3.Aplikacje przyszywamy do filcowych kwadracików,które nie są przyklejone do kartoników

4.Na sam koniec kwadraciki z aplikacjami i te,z przyklejonym kartonikiem przyszywamy do siebie 🙂

Nasza gra Memory jest już gotowa ,możemy zacząć zabawę ! 🙂

Taką grę mogą stworzyć osoby zarówno szyjące ,jak i skrapujące.Wystarczy filc zastąpić papierem i po prostu obkleić kartoniki i przykleić aplikacje.Prawda,że proste ?wykorzystane w kursie :

Filc 100% wełny - 5623 czerwony 20x30cm - 1szt Filc 100% wełny 5694 błękitny 20x30cm - 1szt Filc biały 100% wełny 5632 - 20x30cm - 1sztKlej Magic z precyzyjną końcówką (45 g)

Pozdrawiam Was prawie wakacyjnie 😉
Basia

Powiązane posty

O Autorze: Barbara Gutt

Komentarzy: 1 + Dodaj komentarz

  • Wow!

Napisz komentarz

Zapraszamy do sklepu!

Design Team

Banner – Kupuję Na-Strychu

Facebook

Archiwum

Pomagamy Albertowi

Twój 1% ma znaczenie