Kwi
21
2017

Filcowy jednorożec i szybki kursik przyszywanie oczek

Witajcie,
Bardzo często pytacie mnie w mailach lub komentarzach o to,jak przyszywam oczka swoim filcusiom.Dziś na łamach blogu Na Strychu pokażę Wam tą sztuczkę 😉 Najpierw jednak trzeba stworzyć filcusia.Tak,tak..pierwszym krokiem jest uszycie całego gotowego filcaka,dopiero potem możemy przystąpić do umocownia oczek 🙂 Dzięki temu oczka będą jakby zapadnięte w oczodołach ,a nie na płasko.
Od dawna miałam ochotę na jednorożca,więc do celów pokazowych uszyłam właśnie taki wzór.Oczywiście wszystko z filcu,który jest dostępny w Na Strychu.

Zaczynamy nasz kursik.Filcak gotowy? Działamy!
1.Przygotujmy :
-gotowego filcusia
-czarne koraliki-oczka
-nitkę dobraną kolorystycznie do filcusia,na końcu nitki wiążemy supełek (lub nawet podwójny).Uwaga! supełek musi się znajdować zaraz na końcu nitki.Jeśli nie potrafimy tak wiązać supełka,odcinamy po prostu nadmiar nici za supełkiem.

2.Wbijamy igłę z przodu filcaka dokładnie w miejscu ,gdzie chcemy aby było oczko (nie z tyłu)

3,4.Gdy igła przejdzie nam na drugą stronę ,wbijamy ją ponownie dokładnie w to samo miejsce


5,6.Nawlekamy koralik i znowu wbijamy igłę w to samo miejsce7.Zaciągając z tyłu nić robimy to dość mocno.Tak,aby koralik zapadł się w filcusiu.Powtarzamy takie ruchy 3-4 krotnie,aby mieć pewność,że koralik dobrze się trzyma.

8.Jedynym „mankamentem” takiej techniki jest to,że z tyłu filcusia powstają „dołeczki” .Moim zdaniem jednak w niczym to nie przekszadza i nie odejmuje urody naszemu uszytkowi 🙂 Na koniec obcinamy nić i wiążemy supełek.Nadmiar nici obcinamy i powtarzamy to samo z drugim oczkiem .

Filcuś już patrzy na nas swoimi rezolutnymi oczkami .Prawda,że proste ? Jestem pewna,że po którymś razie będziecie robić to na tyle pewnie,że spoglądanie na kursik nie będzie Wam potrzebne 🙂

Dajcie znać ,jak Wam poszło 😉
Pozdrawiam
Basia

Użyte materiały :
Filc 100% wełny - 5757 miętowy 20x30cm - 1szt
Filc biały 100% wełny 5632 - 20x30cm - 1szt
  Filc 100% wełny - 5651 różowy 20x30cm - 1szt
Kryształki i perły - Modern Chic - 120szt Klej Magic z precyzyjną końcówką (45 g)

O Autorze: Barbara Gutt

Komentarzy: 1 + Dodaj komentarz

  • Ja szyję w taki sam sposób oczka, ale nitkę przeciągam w stronę szwu bocznego,efekt mam ten sam,ale z tylu nie ma wgłębienia 🙂 pozdrawiam 🙂

Napisz komentarz

Zapraszamy do sklepu!

Design Team

Banner – Kupuję Na-Strychu

Facebook

Sorry! No Instagram Shortcode Found.

Archiwum

Pomagamy Albertowi

Twój 1% ma znaczenie