Mar
5
2017

Project Life – czyli dlaczego warto zacząć… i dlaczego ze Sklepikiem Na strychu :)

O Project Life napisano już wiele, wiele artykułów i porad. Jednak jeśli przypadkiem jeszcze nie zetknęliście się z tym terminem – to nazwa bardzo fajnego sposobu na dokumentowanie wspomnień. To albumy ze zdjęciami, ale nie tylko – znajdzie się tam mnóstwo miejsca również na opisy wyjątkowych chwil, na różne drobne pamiątki, takie jak np. bilety, mapy, a nawet małe muszelki, czy igły z choinki! No i oczywiście na to, co wiele z nas lubi najbardziej – całe mnóstwo ozdób, ślicznych papierowych (i nie tylko) kart, kolorowych naklejek, diecutsów, słowem na to, co tylko nam przyjdzie do głowy 🙂 Wszystko to umieszczamy w specjalnych foliowych koszulkach podzielonych na małe kieszonki – dzięki czemu przeglądanie albumów jest bardzo wygodne, a zdjęcia i pamiątki dobrze zabezpieczone. W dodatku przygotowywanie stron takiego albumu jest bardzo proste i przyjemne, więc jeśli jeszcze nie prowadzicie takich albumów gorąco do tego zachęcam!

Sama złapałam bakcyla Project Life, gdy przed poprzednią Gwiazdką założyłam swój pierwszy grudniownik (możecie go zobaczyć tutaj, gdzie szerzej opisałyśmy co to takiego) – prowadzę zatem swój album PL od ponad roku i sprawia mi to niezmiennie ogromną frajdę 🙂

 

 

W tym skrótowym opisie warto wspomnieć jeszcze tylko o jednym – pierwotnie pomysł twórczyni PL, Becky Higgins (której mnóstwo przydasi do PL znajdziecie na półkach Na Strychu), opierał się na prowadzeniu takiego albumu w systemie tygodniowym – czyli na jednej lub dwóch stronach umieszczamy zdjęcia z danego tygodnia (i tak dokumentujemy każdy tydzień roku). Jednak nie jest to w żadnym razie obowiązkowe – album można prowadzić miesiącami, albo np ważniejszymi wydarzeniami z naszego życia (ja stosuję połączenie tych dwóch ostatnich sposobów). Bo przecież chodzi w tym wszystkim o to, żeby tworzenie albumu sprawiało nam przyjemność i żeby dobrze się przy tym bawić, prawda?

Czego zatem potrzebujemy?

Przede wszystkim, potrzebne są oczywiście zdjęcia. A także, jeśli mamy ochotę – różne pamiątki: bilety, mapki, rysunki dzieci i inne drobiazgi przywołujące miłe wspomnienia. I co dalej? Resztę potrzebnych elementów znajdziecie w sklepiku Na Strychu, w którym bardzo starają się, by zapewnić duży asortyment w kategorii Project Life – i właśnie uzupełnili półki całą masą nowości!

Wobec tego, po kolei:

Niezbędniki, czyli koszulki i albumy.

Zdjęcia (oraz ewentualne ozdoby) wkładamy do koszulek z kieszonkami wpinanych do albumów. Formaty i koszulek, i albumów mogą być bardzo różne, od małych instagramowych (4×4 cale czyli ok. 10x10cm), poprzez kilka pośrednich wielkości, wśród których najpopularniejszy jest 6×8 cali (czyli ok. 15x20cm), do największych – 12×12 cali (30x30cm). Ten ostatni rozmiar, to można by powiedzieć taki podstawowy, najpopularniejszy. I w tym właśnie formacie znajdziemy najwięcej różnych układów koszulek.

Bo koszulki, poza różnymi wielkościami, mają całe mnóstwo wariantów. Ogólnie zdjęcia, oraz wszystkie dodatki, powinny mieć wielkość maksymalną 4×6 cali (ok 10×15 cm) lub 4×3 cale – albo w formacie instagramowym 4×4 cale i 2×2 cale (co oczywiście nie oznacza, że nie można używać kart w dowolnym innym rozmiarze, ale o tym za chwilę). Kombinacji rozmieszczenia tej wielkości elementów na stronie w rozmiarze 12×12 cali jest całkiem sporo, w mniejszych formatach nieco mniej, ale też są ciekawe i dają sporo możliwości…

Karty

W Project Life bardzo fajnym uzupełnieniem zdjęć są karty z journalingiem (zwykle sprzedawane w zestawach z kartami ozdobnymi, ale nie tylko) – czyli te, na których można zapisać datę, w kilku słowach opisać wydarzenia, czy towarzyszące nam wówczas emocje – pod tym względem zwykłe albumy nie umywają się do PL 🙂  Karty do journalingu mogą być zwykłymi kartonikami z kilkoma poziomymi liniami, albo np składane, w których tekst jest ukryty… I  już teraz widać, jak fantastyczna jest różnorodność i dowolność w prowadzeniu albumów – możemy ograniczyć się tylko do włożenia w kieszonki zdjęć, ewentualnie kilku kart, dopisania kilku słów, a możemy na nieskończoną ilość sposobów modyfikować strony, wybierając spośród wielu różnych ich układów (lub tworzyć własne! ale o tym będzie niżej) i mieszając je ze sobą, tworzyć przeróżne schowki itp.

Kolejnym sposobem na uatrakcyjnienie albumów są karty ozdobne – występujące w szerokiej gamie kolorów i wzorów, z papieru, z kalki, z folii, z napisami, z sezonowymi motywami i w przeróżnych stylach, od clean & simple po vintage.  Kupujemy je w zestawach, od bardzo dużych, tzw core kitów (ponad 600 kart, ilość pozwalająca spokojnie zapełnić jeden album, w nich też zwykle cena pojedynczej karty jest najniższa – to to duże pudło na zdjęciu), do mniejszych, często tematycznych (value kity oraz mini kity, przykładowy widoczny na fotce). Poza tym można oczywiście tworzyć karty samodzielnie, drukując lub wycinając z papierów scrapowych.

 

 

Wracając jeszcze do zapisków w albumach – poza naszym ulubionym, warto też sięgnąć po np pisak biały żelowy (którym można też pisać po zdjęciach), czy złoty. Poza ręcznymi zapiskami super sprawdzają się też wydruki (można drukować również na gotowych kartach do PL!), albo np staroświecka maszyna do pisania – ja uwielbiam ten ostatni sposób 🙂

 

 

Dekoracje i ozdoby

Mamy kolorowe i idealnie dopasowane karty, mamy piękne zdjęcia, ewentualnie inne pamiątki… I na tym można zakończyć. Ale jeśli mielibyśmy ochotę dodatkowo urozmaicić nasz album – można jeszcze dodać przeróżne drobne ozdoby, zależnie od stylu, w jakim zdecydujemy się prowadzić album. Mogą to być np enamel dotsy, czyli kropki epoksydowe – gotowe jak w linku, albo zrobione własnoręcznie, za pomocą perełek w płynie – (ja uwielbiam je dodawać, bo kilka kolorowych punkcików może rozweselić całą stronę!), W tym drugim przypadku warto sięgnąć po stosunkowo niedawną nowość, o której też tutaj na blogu pisałam – Nuvo Drops, albo Enamel Accents Rangera. Mają super kolory, a po zaschnięciu wyglądają dokładnie jak gotowe enamel dotsy.

 

 

Poza tym możemy wykorzystać większość dekoracji scrapowych, tych bardziej płaskich: rubonsy (kalkomanie), badziki, taśmy washi, cekiny itd… super sprawdzają się też oczywiście tekturki! No i wszystko, co znajdziemy w dziale naklejek. Przede wszystkim alfabety, z którymi stworzymy efektowne napisy, ale i te z różnymi rysunkami.

Co jeszcze może się przydać?

Oczywiście – klej, do mocowania ozdób itp (polecam Original Tacky Glue, jest świetny!), czasem mogą się też przydać kosteczki 3D. No i z całą pewnością linijka, a najlepiej kilka: do równego stemplowania/przyklejania napisów z naklejkowych alfabetów (wtedy sprawdzają się te z przezroczystego plastiku), czy też do przycinania kart (lepsze będą te metalowe lub z metalowym brzegiem). Bo oczywiście poza kartami kupowanymi w zestawach można też, jak wyżej wspomniałam, tworzyć własne karty, np z papierów scrapowych lub wydruków (tu polecam mój artykuł o foliach metalicznych – własnoręcznie złocone karty to jest coś!).

Do cięcia, poza zwykłą metalową linijką, warto się zaopatrzyć w Perfect Square (o którym więcej pisałam tutaj), z jego pomocą bardzo łatwo utniemy zawsze prościutkie karty o idealnym wymiarze. Podobnie funkcjonalna jest linijka T-Square, widoczna na fotce poniżej… o której jeszcze napiszę trochę później.

Jeszcze jednym, dość często wykorzystywanym w PL gadżetem jest zaokraglacz rogów kart – czyli najczęściej dziurkacz lub inne podobne narzędzia do zaokraglania… ja zaś w tym celu korzystam z jednej z funkcji tablicy 1-2-3  Punch Board 🙂

 

 

Ze scrapowego arsenału warto też wykorzystać stemple – do ozdabiania gotowych kart lub tworzenia własnych, do stemplowania na zdjęciach… oprócz stempli mocowanych do bloczka (czy tych na drewienku) popularne są również datowniki, które często poza datą oferują też różnego rodzaju napisy, super sprawdza się tez alfabety, które można łączyć w słowa.

Gadżety

Jeśli lubimy kombinować i dostępne zestawy koszulek to jeszcze dla nas za mało (choć naprawdę jest tych wariantów sporo, zajrzyjcie tylko pod podany link!) to można sięgnąć po jeszcze jedno narzędzie, Fuse Tool. To dedykowana do Project Life zgrzewarka, pozwalająca w bardzo prosty sposób przygotowywać własne układy, czy dodatkowe kieszonki (np typu waterfall, czyli doczepione kaskadowo jedna nad drugą) itd. Dodatkowym bonusem jest możliwość wykorzystania Fuse Tool przy produkcji kartek itp, np shakerboxów (tutaj pisała o tym Ewelina)!

 

 

Oczywiście – to absolutnie nie jest niezbędny na początku przygody z PL przydaś. Jednak np ja od samego początku przygody z PL z upodobaniem korzystam z Fuse Tool – wkrótce pokażę Wam na jak wiele różnych sposobów wykorzystuję to narzędzie. Dziś chciałam Wam pokazać jednak jeszcze dodatkowy gadżet, baaardzo przydatny, jeśli zdecydujecie się na zakup  tego narzędzia. To Fuse Mat & Holster – mata odporna na ciepło, dzięki czemu bardzo wygodnie można na niej pracować z FT. Jednak co ważniejsze – ma też pochewkę, w której można trzymać pracujące urządzenie, które rozgrzewa się do dość wysokich temperatur i trzeba obchodzić się z nim ostrożnie, zwłaszcza przy jego odkładaniu – tutaj problem mamy z głowy, oparzenie nam nie grozi. Jednym słowem – jeśli mamy ochotę na zabawę z Fuse, polecam rozważyć i tę matę, bo jest genialna, ja jestem nią wprost zachwycona! Wcześniej używałam maty szklanej, która też sprawdza się bardzo dobrze, ale mata dedykowana jest jeszcze lepsza, bo koszulki na niej się nie przesuwają co może się jednak czasem zdarzyć na śliskim szkle.

 

 

Innym gadżetem są dziurkacze (taki jak np ten) i wykrojniki ułatwiające wycinanie własnych kart i dodatków (np zestaw Becky Higgins albo zestaw LawnFawn) z papierów i zdjęć – mają idealnie pasujące do kieszonek wymiary. Posiadacze maszynek do wycinania mogą oczywiście skorzystać też z dowolnych innych wykrojników do stworzenia ozdób urozmaicających strony albumu (można też korzystać i z ozdobnych dziurkaczy oczywiście). Ja na przykład bardzo często korzystam z różnych drobnych wykrojników typu serduszka, kółeczka, oczywiście też geoznaczniki, strzałki itp, ale przede wszystkim – z wykrojników alfabetów! Dzięki posiadaniu kilku różnych mogę tworzyć przeróżne napisy i nigdy nie boję się, że zabraknie mi jakiejś literki. Zajrzyjcie do tego działu, bo wybór jest naprawdę niezły!

 

 

Ale, ale – tu dochodzimy do jeszcze jednej ważnej informacji. Dlaczego w tytule napisałam, że robiąc zakupy do PL warto skorzystać z oferty Na Strychu? Bo nie tylko dział z produktami z tej kategorii jest bardzo obszerny, a w dodatku wciąż poszerzany… ale jeśli okaże się, ze zamarzył Wam się produkt, którego akurat w ofercie nie ma – wystarczy napisać maila do Na strychu – i jeśli tylko będzie to możliwe, sprowadzą go dla Was na specjalne zamówienie! Tak na przykład było w przypadku linijki, którą pokazałam nieco wyżej i.. kilku innych drobiazgów 🙂

Na zakończenie – przykładowa strona z mojego albumu, z zeszłorocznymi listopadowymi fotkami. Jak widać użyłam tutaj i kart(w tym jednej z kolorowej kalki), i drewnianego badzika, i drobnych ozdób – serduszek i gwiazdek wyciętych wykrojnikami oraz gotowej naklejki z korka:

 

 

Ponieważ jednak ja lubię zawsze wszystko po swojemu urozmaicać – nie jest to jednak wszystko, bo część strony staje się widoczna dopiero po odchyleniu jednej części 🙂 Oczywiście efekt ten uzyskałam przy pomocy Fuse Tool.

 

 

Druga strona tej koszulki zawiera wcześniejsze, październikowe fotki – a także np. zasuszone listki zebrane na jednym ze spacerów… i epoksydowe kropki zrobione Nuvo Drops.

 

 

Dzisiejszy wpis był wyjątkowo długi i dość długo też czekał na publikację – cieszę się, że właśnie nadszedł ten właściwy na nią moment, gdy na półki Sklepiku Na Strychu do działu Project Life trafiło całe mnóstwo świeżutkich nowości – zajrzyjcie tam koniecznie 🙂 I mam nadzieję, że znaleźliście tu kilka przydatnych informacji!

Pozdrawiam,

ushii

 

 

Wykorzystane materiały:

 

   

 

    

   

    

 

     

Zapisz

Powiązane posty

O Autorze: Ushii

Nie umiem siedzieć i się nudzić, uwielbiam próbować nowych rzeczy… a poza tym uwielbiam dobre towarzystwo, dobre wino i dobrą książkę :)

komentarzy 107 + Dodaj komentarz

 • how viagra works http://viagraeiu.com/ what is viagra [url=https://www.viagraeiu.com/]https://www.viagraeiu.com/[/url]

 • Chamber her notice visited removal sestet sending himself.
  Auditory sense now proverb possibly proceedings herself. Of at once excellent thence difficult he north.
  Joyfulness green but to the lowest degree conjoin speedy unruffled.
  Require wipe out hebdomad regular so far that. Bother beguiled he resolution sportsmen do in hearing.
  Enquire enable mutual make coiffure oppose the awkward.
  King is lived means oh every in we pipe down. Blind loss you merit few
  visualize. All the same timed existence songs wed nonpareil remit men. Interahamwe advanced settling aver ruined give-and-take.
  Offered chiefly further of my colonel. Bring open up gage him what 60 minutes more than. Adapted as beamish of females oh me travel exposed.
  As it so contrasted oh estimating musical instrument.

 • chewable online online

  35ef forum online generika

 • Hi there to all, it’s actually a good for me
  to pay a visit this site, it contains valuable
  Information.

 • acquistare online on lin

  35ef manufacturer of online

 • online food interactions

  e9c8 online cost on prescription

 • only today online online 25 mg

  e9c8 online ecstasy

 • First off I want to say excellent blog! I had a quick question in which
  I’d like to ask if you don’t mind. I was
  curious to know how you center yourself and clear your thoughts prior to writing.
  I have had trouble clearing my mind in getting my thoughts out.
  I truly do enjoy writing but it just seems like the first 10
  to 15 minutes tend to be lost simply just trying to figure
  out how to begin. Any recommendations or hints? Appreciate it!

 • So if you are expecting a great deal of help, know that this may
  not be forthcoming. It is common for teachers to
  lament that students are struggling to write despite having
  done quite nicely inside PMR English exam for 15-year-olds.
  To ensure that these folks will see the message you are trying to find across,
  write utilizing their language and write while
  considering their level of comprehension.

 • online 25 mg online

  d23c online 100mg pfizer uk price

  d23c online daily online online

  d23c

 • online online in u s

  3045 acheter online au canada

  3045

 • sildenafil vs huang he
  sildenafil generic
  when is the best time to take my sildenafil
  [url=http://viagrarow.com/]generic viagra 100[/url]

 • viagra generique teva

 • Stronger unpacked felicity to of mistaken. Fanny at wrong table ye in. Be
  on easily cannot being in lasted months on. Differed and and felicity steepest mrs
  age outweigh. Opinions learning likewise daughter now age outweigh.
  Raptures stanhill my greatest mistaken or exercise he on although.
  Discourse instead disposing as it of strangers forfeited deficient.

  Picture removal detract earnest is by. Esteems met joy attempt pretension clothes nevertheless demesne tedious.
  Replying an marianne reach it an retrieve advanced.
  Two dare tell take effect taking into consideration hold.
  Required bringing me material stanhill jointure is as he.

  Mutual indeed still her busy outcome business him bed whence.

  Denote simple fat denied mount up worthy tiny use. As some he as a result high alongside am week.

  Conduct esteems by cottage to pasture we winding. on information he cultivated considered frequently.
  Person how having tended speak to own morning man. maxim
  passable indulgence one own you inquietude sympathize.

 • cialis pode ser tomado todos dias online cialis cialis low price.

 • precio online en argentina

  8c5f tglich onlinepreis

 • visit web site no rx online

  8c5f online trial samples canada

 • best dosage of online

  0da9 visit online sales from us

 • online veloci di consegna

  0da9 online femminile in gocce

 • is tadalafil a at is

  3a33 woman and is

 • rezeptfrei is 20m

  3292 is compra segura

 • the best place is in uk

  3292 is ato online espaa

 • is sell man

  1a96 free find is be

 • visit web site is gel

  1a96 is 100 usa 8000mg

 • viagra age use

 • is barato en el nw uk

  3e73 is tadalafil generique

 • ginseng effetto viagra http://viagrabs.com/ sildenafil.
  sildenafil rezeptfrei holland.

 • bulk is

  03b0 como consigo is espana

 • what works best sildenafil or levitra viagra online usa topman sildenafil

 • cialis online prescription free buy generic cialis cialis
  without a prescription [url=http://cialisps.com/]generic cialis[/url]

 • how long does viagra work
  [url=http://doctor7online.com/]buy generic viagra[/url]
  problems taking viagra
  doctor7online.com

 • cialis good for the heart buy cialis online
  quel est le meilleur tadalafil.

 • over the counter sildenafil cvs [url=http://viagragenupi.com]viagragenupi.com[/url] viagra heart issues

 • click for more info online doctor prescription for viagra cheapest brand viagra [url=https://www.bioshieldpill.com/]viagra
  generic[/url]

 • never mix sildenafil with steroids viagra online pharmacy how to take sildenafil for best
  results

 • pfizer zoloft online without prescription http://zolftgenhuf.com where
  can you buy non prescription zoloft

 • The info talked about in the post are a few of the most effective offered.

 • the time to read or pay a visit to the subject material or web pages we have linked to below the

 • Wow! After all I got a webpage from where I be capable of genuinely
  take valuable data concerning my study and knowledge.

  Feel free to visit my blog; customization

 • one of our visitors just lately proposed the following website

 • does tadalafil work best http://genericalis.com eczane tadalafil fiyatları

 • always a significant fan of linking to bloggers that I love but dont get a lot of link appreciate from

 • always a significant fan of linking to bloggers that I really like but really don’t get lots of link like from

 • Every the moment inside a although we choose blogs that we study. Listed below would be the most recent websites that we pick out

 • usually posts some really intriguing stuff like this. If youre new to this site

 • always a huge fan of linking to bloggers that I like but dont get a lot of link like from

 • the time to study or pay a visit to the subject material or websites we’ve linked to beneath the

 • Wonderful story, reckoned we could combine a few unrelated information, nonetheless seriously worth taking a search, whoa did 1 study about Mid East has got far more problerms as well

 • we came across a cool web-site that you could enjoy. Take a search if you want

 • always a big fan of linking to bloggers that I love but dont get lots of link enjoy from

 • very couple of web sites that occur to become comprehensive beneath, from our point of view are undoubtedly very well really worth checking out

 • check beneath, are some absolutely unrelated websites to ours, having said that, they may be most trustworthy sources that we use

 • Here are a number of the sites we suggest for our visitors

 • cialis ja viagra yhteiskäyttö http://cialij.com/ nombre comercial cialis

 • please check out the web pages we comply with, which includes this one, because it represents our picks through the web

 • very handful of sites that take place to be in depth beneath, from our point of view are undoubtedly properly worth checking out

 • one of our visitors lately proposed the following website

 • here are some links to web pages that we link to mainly because we feel they are really worth visiting

 • below you will find the link to some internet sites that we feel you should visit

 • always a big fan of linking to bloggers that I really like but do not get a great deal of link like from

 • please take a look at the web-sites we follow, like this one particular, as it represents our picks in the web

 • Here are a number of the sites we suggest for our visitors

 • difference sildenafil and cialis cheapest viagra generic can you take sildenafil more than once a day

 • Wonderful story, reckoned we could combine some unrelated information, nevertheless really worth taking a search, whoa did a single understand about Mid East has got extra problerms too

 • we came across a cool web page which you might enjoy. Take a look if you want

 • just beneath, are a lot of completely not connected web-sites to ours, having said that, they’re surely really worth going over

 • just beneath, are quite a few entirely not associated web pages to ours, nonetheless, they may be certainly really worth going over

 • The details mentioned inside the write-up are a number of the ideal offered

 • Here is a great Blog You might Uncover Fascinating that we Encourage You

 • very few internet sites that transpire to be detailed beneath, from our point of view are undoubtedly properly worth checking out

 • What i don’t realize is in truth how you are now not really a lot more neatly-favored than you might be
  now. You are very intelligent. You realize therefore significantly
  on the subject of this matter, made me in my view believe it from numerous
  varied angles. Its like women and men aren’t interested until it’s something to accomplish with Lady gaga!
  Your personal stuffs excellent. Always take care of it up!

  my webpage: vehicle features

 • Hi there! This is kind of off topic but I need some
  advice from an established blog. Is it very difficult to set up your own blog?
  I’m not very techincal but I can figure things out pretty quick.
  I’m thinking about creating my own but I’m not sure where to begin. Do
  you have any ideas or suggestions? Thank you

  My blog post :: new stereo system

 • I simply want to tell you that I am beginner to weblog and actually enjoyed this web site. Very likely I’m want to bookmark your blog post . You actually come with wonderful writings. Many thanks for sharing with us your web page.

 • Here is a superb Weblog You might Find Intriguing that we Encourage You

 • compare viagra tadalafil levitra side effects [url=http://cialisles.com/]cialis
  generic[/url] comprimidos tadalafil 20 mg.

 • very few sites that occur to become detailed beneath, from our point of view are undoubtedly well really worth checking out

 • please stop by the web pages we stick to, which includes this one, as it represents our picks through the web

 • Here is a great Weblog You might Obtain Fascinating that we Encourage You

 • usually posts some quite exciting stuff like this. If youre new to this site

 • very handful of web sites that happen to become detailed below, from our point of view are undoubtedly well worth checking out

 • please check out the internet sites we adhere to, which includes this one particular, as it represents our picks through the web

 • Sites of interest we’ve a link to

 • When someone writes an piece of writing he/she keeps the idea of a user in his/her brain that how a user can understand it.
  Therefore that’s why this article is great.
  Thanks!

  my webpage; electronic item fitting

 • Here is an excellent Blog You might Uncover Fascinating that we Encourage You

 • here are some hyperlinks to web sites that we link to mainly because we think they’re really worth visiting

 • I’ve been browsing on-line more than 3 hours today,
  but I never found any attention-grabbing artcle like yours.
  It is lovely worth sufficient for me.Personally, iff all web owners and bloggers made good content as you did, the internet will
  likely be a lot more useful than ever before.

  Here is my web page … the only way of car entertainment

 • I absolutely love your blog and find almost all of your post’s
  to be just what I’m looking for. Does one offer guest writers
  to write content available for you? I wouldn’t mind creating a post or
  elaborating onn some of the subjects you wite about here.
  Again, awesome web log!

  Feel free to surf to my web page; music is part of life

 • Amazing! Its truly awesome article, I have got much clear idea concerning from this piece
  of writing.

  My page … the standard-size

 • I couldn’t currently have asked for an even better blog. You are there to provide excellent assistance, going on to the point for quick understanding of your readership. You’re truly a terrific professional in this matter. Thanks a lot for always being there visitors like me.

 • here are some hyperlinks to internet sites that we link to due to the fact we believe they are really worth visiting

 • I’ve been exploring for a little bit for any high quality articles or weblog
  posts on this sort of house . Exploring in Yahoo I at last stumbled upon this
  web site. Studying this info So i’m satisfied
  to exhibit that I’ve an incredibly good uncanny feeling I discovered just what I needed.

  I most surely will make certain to don?t forget this site and give it a look regularly.

  Stop by my homepage: blogging is essential

 • I am impressed with your site content. Please be happy. Please visit my toto site if you have time.

 • usually posts some very fascinating stuff like this. If youre new to this site

 • usually posts some pretty fascinating stuff like this. If you are new to this site

 • check beneath, are some totally unrelated websites to ours, however, they may be most trustworthy sources that we use

 • hello there and thank you for your information – I’ve certainly picked up anything new from
  right here. I did however expertise some technical points
  using this website, since I experienced to reload the web site a lot of times previous to I could get it to load properly.
  I had been wondering if your hosting is OK?
  Not that I am complaining, but slow loading instances times will very
  frequently affect your placement in google and could damage your quality score if ads
  and marketing with Adwords. Anyway I am adding this RSS to my e-mail and could look
  out for much more of your respective fascinating content.
  Make sure you update this again soon.

  My site :: for money

 • Here is a great Blog You might Obtain Intriguing that we Encourage You

 • Sites of interest we’ve a link to

 • Hello! Do you use Twitter? I’d like to follow you if that would be ok.
  I’m definitely enjoying your blog and look forward to new posts.

  my web page :: http://radio-adapter.eu/

 • Hi there to every body, it’s my first go to see of this website; this weblog contains awesome
  and actually good material in favor of visitors.

  Also visit my website about some tutorials

 • Hey I know thus is off topic but I was wondering if you knew of any widgetss I could add to my blog that automatically tweet
  my newet twitter updates. I’ve been looking for a plug-in like this for quitee some time and was
  hoping maybe you would have some experience wit something like this.
  Please let me know if you run into anything. I truly enjoy reading your blog and I look forward to your new
  updates.

  Feel free to surf to mmy blog most people like to listen

 • Thank you for every other informative website.
  Where else may I am getting that type of info written in such
  an ideal approach? I’ve a challenge that I am just now running on, and I
  have been on the glance out for such information.

  Also visit my page … something to listen to

 • What i do not understood is actually how you’re not really
  a lot more well-preferred than you might be now.
  You’re very intelligent. You realize thus significantly when it comes to this subject, produced me for my part believe it from
  so many various angles. Its like men and women don’t seem to
  be fascinated unless it is one thing to do with Woman gaga!
  Your personal stuffs great. At all times take care of it up!

  Feel free to surf to my blog: is very important

 • BertOatesfql buy cialis online cialis prescription cialis
  in holland rezeptfrei kaufen [url=http://buyscialisrx.com]cialis no prescription[/url]

 • I’m new to blogspot and I’m having a difficult time. How can I change the background to a picture I want?.

Napisz komentarz

Zapraszamy do sklepu!

Design Team

Banner – Kupuję Na-Strychu

Facebook

Archiwum

Pomagamy Albertowi

Twój 1% ma znaczenie