Gru
20
2016

Świąteczne dekoracje DIY

Witajcie 🙂

Dziś chciałam Wam przypomnieć, że swoich scrapowych przydasi możecie używać nie tylko do scrapowania czy kartek, ale mogą one doskonale ułatwić też przygotowanie okolicznościowych dekoracji – np na przyjęcie, ślub, czy też pomóc ozdobić świątecznie dom 🙂

Przygotowałam kilka bardzo prostych i błyskawicznych ozdób. Wycinanki z moich ulubionych zimowych wykrojników wylądowały nie w albumie czy na kartce, ale na… słodkich wypiekach 🙂 Kiedyś, w moim pierwszym wpisie na stryszkowym blogu pokazywałam Wam już jak zdarza mi się dekorować ciasta; dziś – odsłona świąteczna.

 

ushiilandia_dt-na-strychu_-swiateczna-dekoracja-02

 

Jeśli posiadamy już maszynkę, często inwestujemy w przynajmniej jeden z wykrojników serwetkowych, które swoją uniwersalność pokazują i w takiej sytuacji – świetnie nadają się do podkładania pod ciasteczka, można też skorzystać przy nich przy produkcji toppersów, czyli ozdób na patyczkach wtykanych w czubek babeczek itp.

 

ushiilandia_dt-na-strychu_-swiateczna-dekoracja-01a

 

Podobnie wykorzystać można różne wianuszki (ten ze zdjęcia powyżej po prostu uwielbiam 🙂 ) , czy wykrojniki śnieżynkowe… Do tego wystarczy patyczek do szaszłyków i odrobina kleju i już mamy wyjątkową ozdobę 🙂 A jak można wykorzystać inne, poza maszynką i wykrojnikami, przydasie? Na przykład całkiem pożyteczna może okazać się gilotyna czy trymer.

 

ushiilandia_dt-na-strychu_-swiateczna-dekoracja-01b

 

Dzięki temu sprzętowi można szybko naciąć idealnie równych cienkich pasków, które wystarczy skleić po dwa i podziurkować (przy tym super sprawdzi się taki albo taki dziurkacz, który pozwala na robienie dziurek nie tylko w dowolnym miejscu, ale i w różnych rozmiarach). Dziurki powinny umieszczone być coraz gęściej w stronę jednego z końców paska papieru. Przewlekamy przez nie patyczek do szaszłyków – i powstaje urocza choinka!

 

ushiilandia_dt-na-strychu_-swiateczna-dekoracja-01c

 

I gotowe 🙂

 

ushiilandia_dt-na-strychu_-swiateczna-dekoracja-01

 

Oczywiście podobnie można chociażby przygotować fajne małe upominki dla świątecznych gości, ozdabiając zapakowane w woreczek smakołyki:

 

ushiilandia_dt-na-strychu_-swiateczna-dekoracja-03-opakowanie-upominku

 

Rzecz jasna możliwości jest jeszcze całe mnóstwo i jestem pewna, że będziecie mieć bardzo dużo innych ciekawych pomysłów. Ja na koniec chciałabym Wam pokazać jeszcze moją… girlandę 🙂 Do jej przygotowania tez użyłam zimowych wycinanek (ale nie tylko bo i np mini serwetek) – i wygląda tak przeuroczo, że wieszam ją już kolejny rok. Choć oczywiście co roku coś zmieniam i dowieszam coś nowego – np w tym roku skorzystałam z wykrojnika retro bombki…

 

ushiilandia_dt-na-strychu_-swiateczna-dekoracja-04

 

ushiilandia_dt-na-strychu_-swiateczna-dekoracja-06-girlanda

 

ushiilandia_dt-na-strychu_-swiateczna-dekoracja-05-girlanda

 

A, właśnie – jeśli chodzi o dekoracje świąteczne – pamiętacie o naszym wyzwaniu z filcowymi ozdobami? Dziś ostatni dzień wyzwania, dołączajcie!!

Pozdrawiam,

ushii

 

 

W pracy wykorzystałam:

 

 

   

   

Powiązane posty

O Autorze: Ushii

Nie umiem siedzieć i się nudzić, uwielbiam próbować nowych rzeczy… a poza tym uwielbiam dobre towarzystwo, dobre wino i dobrą książkę :)

Napisz komentarz

Zapraszamy do sklepu!

Design Team

Banner – Kupuję Na-Strychu

Facebook

Archiwum

Pomagamy Albertowi

Twój 1% ma znaczenie