Sty
21
2016

Dla babci i dla dziadka, czyli ramki-upominki

Mam dziś dla Was małą inspirację z okazji dzisiejszego i jutrzejszego święta, Dnia Babci i Dnia Dziadka… Gdy zastanawiałam się jakie w tym roku przygotować z tej okazji upominki wpadł mi w ręce pewien papier. A dokładnie cała kolekcja – Królewski Romans od Galerii Papieru. I chociaż kolorystyka tych papierów jest dość daleka od mojej ulubionej palety barw – od razu pomyślałam, że idealnie nada się właśnie do oprawy zdjęć – bo przecież wiadomo, że babcie i dziadkowie przepadają za zdjęciami wnuków… więc zrobiłam ramki 🙂 Bardzo proste – wystarczyło naciąć papier wzdłuż brzegu motywu, uzupełnić kilkoma dodatkowymi listkami i innymi ozdobnikami, dodać „plecki” i podpórki – i już. I tak na bazie jednego arkusza papieru powstały 2 ramki – skromne, bo bez mnóstwa z lubością dodawanych zwykle przeze mnie dekoracji, bez mediów prawie, za to pasujące do gustów obdarowywanych 🙂

 

ushiilandia_ramki dla babci i dziadka 2

 

ushiilandia_ramki dla babci i dziadka 1

 

A w przygotowaniu upominku dla drugiej babci pomogła mi inna kolekcja GP – Ukryte pragnienia. Tym razem powstała ramka ciut inna, bo podwójna, troszkę wyglądająca jak… laurka 🙂 Na drugim skrzydełku ramki zamiast zdjęcia wylądowało bowiem serduszko, które moja córka bardzo chciała namalować i dać babci. Ułatwiłam jej odrobinę to zadanie wytłaczając serduszkowy kształt wykrojnikiem 🙂 Oczywiście serce musiało być w jedyne słusznym żółtym kolorze, ukochanym przez moją córeczkę – dlatego wspomniana kolekcja, z pięknymi szarymi papierami idealnie mi tutaj podpasowała 🙂 I jednego z arkuszy wycięłam jeszcze tylko kilka bladoróżowych kwiatów, które – podobnie jak przy tych wcześniejszych ramkach – podkolorowałam jeszcze delikatnie mgiełką, dzięki czemu cudnie się mienią, dodałam kilka kropek i… gotowe 🙂 A całość spięłam opaską.

 

ushiilandia_ramki dla babci i dziadka 3

 

ushiilandia_ramki dla babci i dziadka 4

 

Pozdrawiam,
ushii

 

W pracach wykorzystałam:

    

   

Powiązane posty

O Autorze: Ushii

Nie umiem siedzieć i się nudzić, uwielbiam próbować nowych rzeczy… a poza tym uwielbiam dobre towarzystwo, dobre wino i dobrą książkę :)

Napisz komentarz

Zapraszamy do sklepu!

Design Team

Banner – Kupuję Na-Strychu

Facebook

Archiwum

Pomagamy Albertowi

Twój 1% ma znaczenie