Gru
13
2015

Akwarele Kuretake Gansai Tambi

 

Doczekaliście się! Zrobiłam film o moich ulubionych farbach akwarelowych Kuretake Gansai Tambi, które pojawiły się dzięki mnie w Na Strychu 😀 Zapraszam do obejrzenia filmu:

Za co uwielbiam Kuretake Gansai Tambi

1. Pigmentacja

Te farby mają w sobie duuużo pigmentu. Dzięki temu są wydajne i mają pięknie nasycone kolory. Możecie zauważyć, że ciemniejsze odcienie są prawie nie do rozróżnienia (w pojemniczkach), bo mają tak bardzo skoncentrowany pigment.

2. Świetnie się rozpuszczają / nakładają na pędzel

Kilka sekund i farba jest na pędzlu! Bez mieszania, ruszania pędzlem itp. Na filmiku zrobiłam dokładnie tak: położyłam mokry pędzel na suchej farbie i poczekałam 5 sekund. Bajka.

 

3. Bardzo fajna paleta kolorystyczna

Czy potrzebuję jeszcze jakiś kolorów? Może ciemne bordo (jak zwykle;), a może cielisty (tak na leniucha) ale poza tym tutaj jest wszystko, czego potrzebuję. Boski zestaw!

 

4. Opakowanie

Tutaj to będzie kwestia względna. Z jednej strony zdziwiłam się, że opakowanie jest papierowe ale z drugiej… jest wygodne w przechowywaniu, ładne, eleganckie… więc przyznam, że szybko się tym papierem przestałam przejmować. Opakowanie świetnie mieści się w płaskiej szufladzie (na opakowaniu kredek Inktense) 😀

 

5. Wygodne pojemniczki

Każdy kolor farby ma swój pojemniczek (4,7×2,8x1cm), który jest tak duży, że możemy w nim zmieścić włosie nawet sporego pędzla.

6. Nie zakrywają konturów

Farby są mocno napigmentowane i jeśli dłużej je pomieszamy z wodą, to na pewno są kryjące ale jeśli rozwodnimy je bardziej – uzyskamy nadal nasycony ale transparentny kolor. Dla mnie jest to bardzo ważne, bo rysując np. mandale najpierw robię kontury, później koloruję. Szkoda by było, gdybym musiała marnować czas na poprawianie konturów po malowaniu.
7. Można po nich pisać
Używam na nich cienkopisów różnego rodzaju i jeszcze żaden pisak się nie zapchał. Tylko zwróćcie uwagę, że nie nakładam grubych warstw farby 🙂

8. Biel oraz farby metaliczne
Co tu będę dużo pisać – biel oraz farby metaliczne wyglądają świetnie!

 

Jak reszta farb wygląda na czarnym papierze:

uwaga: miętę i błękit nałożyłam pędzelkiem, z którego niedokładnie wypłukałam srebrną farbkę :O

 

Używaliście ich? Co o nich myślicie? Koniecznie napiszcie, co Wam chodzi po głowie 🙂
Na deser kilka moich prac z użyciem farb Kuretake Gansai Tambi: 


 

farby Kuretake Gansai Tambi znajdziecie w sklepiku Na Strychu:

Japońskie farby akwarelowe - Gansai Tambi - 24sztJapońskie farby akwarelowe - Gansai Tambi - 18sztJapońskie farby akwarelowe - Gansai Tambi - 12szt

poza tym w filmiku i na zdjęciach znajdziecie składany kubek na wodę oraz pędzle np. Lineo z czarnej serii:

Pędzel Lineo seria 595 nr 5 Collapsible Water Cup - Faber Castell 770310 Pędzelki 7szt. - Ranger m m

O Autorze:

Drycha – lubująca w czerniach, czerwieniach i innych paskudztwach, wydobywająca ze zwykłych przedmiotów dusze oraz inne wnętrzności.

Komentarzy: 1 + Dodaj komentarz

  • Fajnie opisane dzikuje i pozdrawiam Lecher

Napisz komentarz

Zapraszamy do sklepu!

Design Team

Banner – Kupuję Na-Strychu

Facebook

Sorry! No Instagram Shortcode Found.

Archiwum

Pomagamy Albertowi

Twój 1% ma znaczenie