Lut
25
2015

Quillingow kartka na Dzień Kobiet – technika plastra miodu / ula „Beehive technique”

Miedzynarodowy Dzień Kobiet, świętowany ósmego marca, jest okazją do radości i wyrażania, jak ważne są kobiety w naszych życiach. Poniżej pokażę Wam jak wykonać kartkę w technice quilling na tej specjalny dzień.

Na początek potrzebujemy wydruku cyfry „8” na arkuszu papieru (moja cyfra ma 10cm wysokości). Połóżcie ją na tablicy korkowej i przykryjnie plastikowym arkuszem, dzięki któremu zapobiegniecie przyklejeniu się kształtu do szablonu.

2

Czas na quilling. Cyfrę wykonałam z paseczka o szerokości 3mm, zrolowanego techniką plastra miodu/ula („beehive”) wymyślonego przez Susan. Zacznij zwijać pasek z jednej strony, zrób około 3 obroty igłą i puść. Złap następną część paska i powtarzając poprzednie kroki stwórz łańcuszek.

WP_20150216_10_45_57_Pro

Użyj szpilek do przytrzymania pasków papieru, które będą stanowić kontur cyfry (użyj do tego papieru o gramaturze 120gsm lub grubszego, zwyczajne 80gsm straci kształt), nałóż klej na brzegi skręconych pasków i zacznij je przyklejać jeden po drugim w środku elementu. Po wypełnieniu cyfry pozostaw ją do schnięcia. Po wysuszeniu delikatnie zdejmij ósemkę z tablicy.

3

Ósemka jest gotowa do użycia na kartce.  Ozdóbcie ją kwiatami, motylami, sercami lub innymi kształtami, które pasują Wam do Dnia Kobiet. Moją kartkę ozdobiłam przebiśniegami i małymi czerwonymi kwiatuszkami z paseczków o szerokości 1,5mm.

WP_20150218_10_14_41_Pro WP_20150218_10_14_04_Pro WP_20150218_10_12_49_Pro

Do wykonanie przebiśniegów potrzebujesz trzech pasków o szerokości 1,5mm uformowanych w łezki, jednego paska uformowanego w rożek i 1/2 białego paska w formie małego rożka na środek kwiatka. W środku większego rożka hojnie nałóż klej, wsadź płatki, a po wyschnieciu dodaj klej na mniejszy rożek i umieść go w środku przebiśniega.
4

Czerwone kwiatuszki wykonasz z pięciu pasków (ja użyłam 1,5mm szerokości) uformowanych w ciasne krążki – uformuj je na minimoldzie lub okrągłym obiekcie, by nadać im kształt. Następnie uszczypnij je z dwóch stron, by stworzyć kształt markizy / oka. Pączki wykonałam z paska 1/4cm uformowanego w rożek, oraz jednego płatka. Jeśli trudno Ci użyć pasków 1,5mm – możesz użyć szerszych pasków ale efekt końcowy będzie inny.

PicMonkey_Collage

Użyte produkty:

Klej, paski, maty, igły oraz inne akcesoria znajdziecie w dziale quillingu.

Post przygotowany przez Laurę Mavrodin. Tłumaczenie wykonała Drycha.

komentarze 3 + Dodaj komentarz

  • beautiful – thanks a lot for showing – I just needed the snowdrop – wow.

  • Kartka jest przepiękna, a wykonanie zachwycające

  • Hi,

    In this post you share good method to make design.You explain everything in a simple way which help us easy to understand.Keep on your work.I hop next time I found a different great post as it.

Napisz komentarz

Zapraszamy do sklepu!

Design Team

Banner – Kupuję Na-Strychu

Facebook

Sorry! No Instagram Shortcode Found.

Archiwum

Pomagamy Albertowi

Twój 1% ma znaczenie