Lip
11
2014

żywica Ice Resin – instrukcja oraz przykłady zastosowania

Długo zbierałam się do żywicy. Kiedyś znalezione w sieci wydawały mi się zbyt „techniczne”. Obawiałam się ich smrodu. Obawiałam się, że żywica nie będzie totalnie przezroczysta. Do Ice Resin zachęciła mnie postawa producenta – przecież Ice Resin to produkt dla nas! Idealny dla osób zajmujących się rękodziełem, nie produkujących części z żywicy w fabryce itp. (aż mi się przypomniał żółty kombinezon z Breaking Bad;).

Na początku w ogóle nie zauważyłam, że Ice Resin ma zapach 😀 Serio! Przygotowywałam się na coś strasznego – mam uraz po używaniu kleju epoksydowego – ale byłam bardzo pozytywnie zaskoczona.

Plusy Ice Resin:

–  jest totalnie przezroczysta (chyba, że dodacie do niej barwniki!)

– możecie jej używać do biżuterii

– sama się ładnie układa / wypoziomowuje

– po utwardzeniu jest nietoksyczna

– nie potrzebujecie do niej żadnych lamp itp. Ice Resin utwardza się sama

– zapach nie zabija;)

Co ja będę wypisywać, wygląda fantastycznie! Sroka ze mnie niesamowita, lubię błyszczące przedmioty, więc idealnie błyszczące magnesy czy kolczyki to coś dla mnie 😉 Czysta radocha!

Bez zbędnego przedłużania – zapraszam na video:

 

Ice Resin znajdziecie w sklepiku Na Strychu. (Jeśli nie załapiecie się teraz – pytajcie dziewczyn kiedy będzie następna dostawa. Ice Resin nie ma w innych polskich sklepach.)

Bąbelki tworzące się podczas mieszania żywicy (część A) z utwardzaczem (część B) to norma. Nie martwcie się bąbelkami, żywica musi być bardzo dobrze wymieszana.

 

 

Lista użytych produktów:

pigment Lindy’s Stang Gang oraz Luminarte,

Ice Resin - 30ml - przezroczysta żywica do biżuterii i inych typów rękodzieła    Papier magnetyczny do zdjęć - 1 arkusz A4 - Promag     Ramki i wzory - formy foremki silikonowe Martha Stewart Motyle i kwiaty - formy foremki silikonowe  Brokat sypki - Blue Black Papier 30x30 - Aromatic Herbs - Taste it Now - GOscrap  

Przyda wam się też mata silikonowa/nieprzywierająca.

O Autorze:

Drycha – lubująca w czerniach, czerwieniach i innych paskudztwach, wydobywająca ze zwykłych przedmiotów dusze oraz inne wnętrzności.

komentarze 3 + Dodaj komentarz

  • I think many people will come to an ameeegrnt that wireless lawn mowers include the way of the long term in city landscapes. They can be safer compared with their challengers, both electric, and are eco-friendly in addition, with nil emissions. It is not necessary to store combustible gas in your property to help fill the particular mower any Saturday, and you simply do not have to keep worrying about you or your soccer-ball-kicking toddler tripping in the cord of the electric lawn mowers.

  • Czy zatapiała Pani w żywicy kwiaty? Przymierzam się do zrobienia sobie takiej biżuterii, tylko nie wiem czy opłaca mi się kupować cały zestaw, żebym nie zmarnowała żywicy, bo może to sztuka trudniejsza niż się wydaje 🙂

  • Raczej nie zatapiałam kwiatów ale wiem, że się tak robi 🙂 Tylko trzeba je porządnie zasuszyć. Żywica nie może się stykać z wodą na etapie mieszania czy utwardzania. Dopiero po pełnym utwardzeniu jest odporna na takie czynniki.

Napisz komentarz

Zapraszamy do sklepu!

Design Team

Banner – Kupuję Na-Strychu

Facebook

Archiwum

Pomagamy Albertowi

Twój 1% ma znaczenie