Cze
27
2014

Wskazówki: wycinanie z wykrojnikami o wzorach z wieloma detalami

Co jakiś czas dostajemy od Was maile z informacją, że macie problemy z wykrojnikami o wzorach z wieloma detalami. Za każdym razem polecamy zestaw wskazówek, głównie od Cherry Lynn. Pomyśleliśmy, że udostępnimy je szerszej publiczności. Video są w języku angielskim ale wierzymy, że wszystko zrozumiecie 🙂 

Pamiętajcie, że:

– Czasem bardzo zużyte płytki mogą być przyczyną niedocinania.

– Większość ażurowych wykrojników wymaga kilkukrotnego przepuszczenia przez maszynkę. Za każdym razem należy obracać wykrojnik o 90 stopni i układać w innym miejscu na płytce, gdyż maszynka może mniej lub bardziej dociskać w pewnych miejscach – z reguły na środku jest najsłabszy docisk.

– Pomocne może być podłożenie jedna lub dwóch kartek cienkiego papieru. Wykrojnik kładziemy ostrzem  do góry a pod spód  kładziemy dodatkowe kartki. Jeśli nie docina któraś część wykrojnika, można podłożyć mały kawałek papieru tylko pod to miejsce które się nie docięło i przekręcić przez maszynkę jeszcze raz.

– Polecamy adaptery do cienkich wykrojników:

Mini  Metal Adaptor Plate - Cheery Lynn  S113 adapterBig Shot Adaptor Plate - metalowy adapterSizzix Solo Wafer Thin Die Adapter 657160

 

Wycinanie ażurowych (i nie tylko!) wzorów możesz usprawnić wkładając między wykrojnik a papier – papier do pieczenia lub użyć pianki do wykrojników:

O Autorze:

Drycha – lubująca w czerniach, czerwieniach i innych paskudztwach, wydobywająca ze zwykłych przedmiotów dusze oraz inne wnętrzności.

Komentarzy: 1 + Dodaj komentarz

  • Wycinanie i wykrawanie materiałów, dzięki tym poradom może być o wiele łatwiejsze. Jest to pomocne nawet dla osób, które nie znają języka angielskiego.

Napisz komentarz

Zapraszamy do sklepu!

Design Team

Banner – Kupuję Na-Strychu

Facebook

Archiwum

Pomagamy Albertowi

Twój 1% ma znaczenie