Cze
17
2014

Kurs Tima Holtza po polsku! Techniki z maskami i tuszami Distress

Tim Holtz to jedna z gwiazd craftowej areny 🙂 Ma zaprojektowane przez siebie produkty w ofertach takich firm jak Ranger, Stampers Anonymous, Tonic, Advantus. Od lat dzieli się swoją pasją do tworzenia na łamach swojego bloga, na YouTube oraz podczas licznych pokazów i warsztatów!

Tym razem gości w naszych skromnych progach 😉 Spytaliśmy o możliwość udostępnienia fragmentów kursu, który specjalnie dla Was przetłumaczyliśmy na język polski! Mamy nadzieję, że wiele w Was z niego skorzysta. 🙂

***

Zbierz różne kolory tuszów Distress oraz maskę:

DSC00268*

Zacznij tuszować tył maski. Jest to bardzo ważne ze względu na takie wzory jak cyfry i litery – abyśmy nie zrobili tła z ich odbiciem lustrzanym. Już mam taki zwyczaj – właśnie z tego względu – że zawsze tuszuję tył maski:

DSC00269*

Potuszuj maskę na całym obszarze, który chcesz wykorzystać.

DSC00270*

Szczodrze spryskaj maskę wodą ze spryskiwacza. Pamiętaj, że tusze Distress reagują z wodą, więc teraz kolory będą bardziej intensywne i pięknie się ze sobą zmieszają. *uwaga: o ilości wody jest zależny końcowy efekt. Sama zdecyduj, co chcesz uzyskać, eksperymentuj.

DSC00271*

Podnieś maskę z maty i umieść ją na papierze do akwarelek. * uwaga: ta technika działa też na innych powierzchniach, więc możesz nanieść wzór bezpośrednio na tag ale zauważyłem, że efekt na papierze do akwarelek bardziej mi się podoba.

DSC00272*

Umieść maskę potuszowaną stroną na papierze:

DSC00273*

podczas gdy maska jest na papierze  -przyciśnij ją z pomocą papierowego ręcznika, aby dokładnie odbić wzór i zapobiec wydostaniu się koloru w puste miejsca wzoru.

DSC00274*

Podnieś maskę/zdejmij ją i jak najszybciej wysusz papier nagrzewnicą. *uwaga: Ten krok jest bardo ważny jeśli chcecie otrzymać wyraźny wzór. Wysuszenie tuszu unieruchamia go w danym miejscu.

DSC00278*

Same zobaczcie… Kolorowe i fajny, prawda?

DSC00279[…]

Distressami możecie też (na sucho) potuszować brzegi papierów.

DSC00282

lub z pomocą pędzelka na wodę – kolorować:

DSC00285

 

DSC00290

Oddajmy jeszcze na chwilę głos Timowi – zobaczcie, jak łatwo zabarwić wstążki vintage!

***

Nałóżcie różne kolory tuszów Distress na matę craftową.

DSC00295*

Spryskaj tusze wodą z atomizera – zaczną reagować.

DSC00296*

Przyciskaj tasiemkę do tuszów do momentu, aż będzie cała pokryta.

DSC00297

***

Wspaniałe efekty, prawda? Więcej przykładów z wykorzystaniem techniki z maską znajdziecie poniżej:

DSC00322

stencils1

***

Kurs na cały tag znajduje się na blogu Tima – tam też możecie zgłaszać się na tagowe wyzwanie.

***

Wykorzystane produkty:

tusze Distress zarówno w małych jak i w dużych wersjach znajdziecie [tutaj], w naszym sklepiku mamy prawie 90* wzorów masek (*ilość w momencie publikowania posta)

Mini Distress Pad kit 3 - Ranger - Antique Linen, Vintage Photo, Walnut Stain, Black SootMini Distress Pad kit 4 - Ranger - Spun Sugar, Scattered Straw, Evergreen Bough, Shaded LilacMini Distress Pad kit 6 - Ranger - Rusty Hinge, Broken China, Gathered Twigs, Victorian VelvetMini Distress Pad kit 5 - Ranger - Barn Door, Pumice Stone, Faded Jeans, Peeled Paint   Mini Gears - Tim Holtz - Trybiki metalowe

Nieprzywierająca mata robocza – Ranger - Non Stick Craft Sheet (38x46 cm)

O Autorze:

Drycha – lubująca w czerniach, czerwieniach i innych paskudztwach, wydobywająca ze zwykłych przedmiotów dusze oraz inne wnętrzności.

Komentarzy: 1 + Dodaj komentarz

  • Świetne efekty.

Napisz komentarz

Zapraszamy do sklepu!

Design Team

Banner – Kupuję Na-Strychu

Facebook

Sorry! No Instagram Shortcode Found.

Archiwum

Pomagamy Albertowi

Twój 1% ma znaczenie