Lut
10
2013

Aga z Magla Kultury i jej kurs na kartkę okolicznościową

Witajcie,
Na początku chciałabym się przedstawić i napisać pokrótce o sobie. Od dziecka lubiłam tworzyć własne ozdoby, szyć różne ubranka dla lalek i ogólnie rzecz biorąc dłubać, dłubać, i jeszcze raz dłubać;)  Scrapbookingiem i jego pochodnymi technikami zaraziłam się w 2008 roku, nie mogąc znaleźć w sklepach oryginalnej kartki na ważną uroczystość, i tak zaczęła się wielka fascynująca przygoda!!
Uzależniłam się od coraz to nowszych możliwości, a co za tym idzie narzędzi i materiałów. Po uzbieraniu ogromnego zaplecza i nabyciu praktycznej wiedzy odważyłam się otworzyć dwa lata temu placówkę Magiel Kultury w Poznaniu, by przemycać tajniki fachu młodszym i starszym oraz zarażać rękodziełem. Od tego czasu prowadzę warsztaty u siebie w placówce (teraz w różnych miejscach), jak i podczas różnych imprez m. in.: na Festiwalu Progressteron, Ethno Port, w Muzeum Archeologicznym, czy innych.
Lubię różne style utrzymane w grunge’owo-steampunkowym klimacie Tima Holtza, altered art, vintage łączone z mixed-mediami, czy bardziej romantycznym zależnym od dnia i nastawienia chwili.  I to jest to, za co kocham tę technikę: łączysz, kombinujesz, dobierasz, brudzisz, tniesz, psujesz, mieszasz, ciągle robisz coś innego, czasem z niczego, i zachwycasz się jak dziecko!!
Już od dawna urozmaiciłam „swój” scrapbooking na rzecz wykonywania praktycznych prac na poczet warsztatów i ozdabiam licznie drewniane szkatułki, ramki do zdjęć, lustra, manekiny, zawieszki, czy magnesy na lodówkę.

 

Właśnie takie prace chciałbym Wam dziś pokazać: bardziej nietypowe magnesy i serca styropianowe o lekko miłosnej tematyce…

Najpierw kartka okolicznościowa w której wykorzystałam głównie papiery, wykrojniki, stempel i inne dodatki Tima Holtza. Zdjęcie kobiety wycięłam wykrojnikiem w kształcie serca, obowiązkowo wszystko wytuszowałam distressami i podkleiłam koronką. Skrzydła wykonałam techniką embossingu ze stempla Tima Holtza, wycinając je około milimetr od brzegu tak by po wytuszowaniu wyglądały na prawie idealnie wycięte Jako dodatkowe, rozświetlające tło wytłoczyłam kawałek jasnej kartki we wzór nutek, następnie całość wykończyłam metalowymi trybikami, jak i wyciętymi z wykrojnika zawijaskami (esy floresy) i zębatkami obligatoryjnie zanitowanymi i wytuszowanymi.

Mam nadzieję, że zrozumiałe będą dla Was moje wskazówki;))

Życzę ciekawych inspiracji i realizacji pomysłów.

Pozdrawiam ciepło i zapraszam równie ciepło do siebie

Aga

****

Następny post Agi w Walentynki – zapraszamy!

***

Podobną kartkę zrobisz za pomocą produktów:

Zestaw folderów do wytłaczania - Postcard & SheetWykrojnik Sizzix - Framelits - HeartsWykrojnik Sizzix Movers&Shapers - Mini Love StruckWykrojnik - Sizzix - Movers&Shapers - Mini GearsSizzix Movers & Shapers L Base TraySizzix Big Shot Machine – Maszynka do wycinania i wytłaczaniaNity 3/16" - fioletowe - PapermaniaTrybiki zegarowe - Tim Holtz - Sprocket Gears (12 szt)Darkroom Door - Photobooth - Friends and LoversDistress Ink Pad – Poduszka z tuszem do postarzania papieru na bazie wody - Ranger - Tim Holtz - Walnut StainDistress Ink Pad – Poduszka z tuszem do postarzania papieru na bazie wody - Ranger - Tim Holtz - Aged MahoganyKoronka bawełniana wzór 6 różowaAnita's  50 koperty + 50  kart kwadratowe kremowe

O Autorze:

Drycha – lubująca w czerniach, czerwieniach i innych paskudztwach, wydobywająca ze zwykłych przedmiotów dusze oraz inne wnętrzności.

Napisz komentarz

Zapraszamy do sklepu!

Design Team

Banner – Kupuję Na-Strychu

Facebook

Sorry! No Instagram Shortcode Found.

Archiwum

Pomagamy Albertowi

Twój 1% ma znaczenie