Sie
22
2012

Tutorial: Pudełko na chusteczki

Jak zmienić wygląd czegoś delikatnie mówiąc mało urodziwego? Dziś na warsztat trafiło kwadratowe pudełko na chusteczki. A  jak zapewne każda mama wie, przy małym dziecku w domu jest to produkt podstawowy. U mnie zwykle chowany pod stołem ze względu na małą atrakcyjność wizualną 😉 Do wykonania pudełka użyłam dwóch jednobarwnych kartonów i dwóch arkuszy papierów TSC z kolekcji ‚One Moment in Time‚.

No to zaczynamy. UWAGA DUŻO ZDJĘĆ 🙂

A to ten przedmiot domagający się odmiany 🙂 Na dodatek okazało się, że pudełeczko jest porozrywane na bokach.

Sprawa jest powiedziałabym banalnie prosta. Te z Was, które robiły kiedykolwiek exploding boxa bez problemu sobie z tym poradzą.  Podobnie jak w tym wypadku robimy wieczko na pudełko. Ścianki okleiłam papierem pociętym w prostokąty o wysokości o 2mm większej niż pudełko. Krótko mówiąc robimy mu ubranko 🙂

Następnie wycięłam z papieru kwadrat , z którego powstało wieczko pudełka. Odrysowałam od wykrojnika ładny kształt, którego zadaniem było zamaskowanie brzydkiej dziury w pudełku. Odrysowałam, ponieważ później z papieru scrapowego wycięłam już Big Shotem ten właściwy nieco mniejszy.

Jak się później okazało wizja się zmieniła i tego elementu nie będzie w ogóle widać 🙂

A tak wygląda złożona baza pudełka.

Następnie wycięłam z papieru scrapowiego cztery jednakowe kwadraty i potuszowałam brzegi. Zwróćcie uwagę, że nie użyłam brązowego tuszu 🙂 Mocno walczę ze swoim uzależnieniem.

Wszystkie boki przepuściłam przez kropkowy folder do wytłaczania tak aby nadać całości ciekawego wyglądu.

Dalej to już kwestia ozdobienia. Ja w trakcie pracy zmieniłam zdanie i otwór na chusteczki ze Spellbindersowego zamieniłam na piękny serwetkowy wzór Cherry Lynn.

A kiedy skończy się Wam juz zawartość pudełeczka wymieniacie wkład na nowy….

Wykorzystane materiały;

Papier 30x30 - TheScrapCake - One Moment in Time - This Much Remains Sizzix Big Shot Machine – Maszyna do wycinania i wytłaczania Mix fioletowo-kremowych kwiatów wiśni - 5szt

Papier 30x30 - Prima - Jotz - Song Bird

komentarzy 51 + Dodaj komentarz

Napisz komentarz

Zapraszamy do sklepu!

Design Team

Banner – Kupuję Na-Strychu

Facebook

Archiwum

Pomagamy Albertowi

Twój 1% ma znaczenie