Lip
1
2011

Tusze distress

Nasz czerwiec z mediami właśnie się zakończył, ale mamy dla Was jeszcze jedną niespodziankę – artykuł o tuszach distress, których możliwości zgodziła się nam przybliżyć Kobens (wielkie dzięki!). Zapraszam do lektury!

 

„Poproszona przez Tores mam zaszczyt przedstawić Wam moje całkiem subiektywne zdanie o tuszach Distress 🙂

Oto i ono: KOCHAM JE !!! (spokojnie, zaraz się dowiecie za co i dlaczego 😉 )
Większość z Was posiada lub choć raz miała w rękach to cudo. Jeśli tak, wiecie mniej więcej czego można po nim oczekiwać, jeśli nie- postaram się Wam nieco przybliżyć ich możliwości.

Tusze Distress to kolekcja 36 (!!!) kolorów, bezkwasowych, odpornych na blaknięcie tuszów na bazie wody – pozwalających na uzyskanie efektu postarzenia, vintage i wielu innych 😉

Oto kilka cech, za które je kocham.

Pozwalają swobodnie manewrować nasyceniem koloru – tłumacząc na nasze – im więcej warstw naniesiemy tym intensywniejszy kolor uzyskamy; jeśli tusz będziemy nanosić aplikatorem z gąbeczką uzyskamy delikatniejszy odcień, jeśli bezpośrednio poduszeczką kolor będzie intensywniejszy

Kobens - tusze

Bardzo dobrze „współpracują” z wodą – jeśli potuszowaną powierzchnię spryskamy intensywnie wodą spowoduje ona, że kolor się rozpłynie. Jeśli na potuszowany papier naniesiemy klika kropel wody i po odczekaniu chwili zbierzemy jej nadmiar chusteczką papierową uzyskamy jaśniejszą plamę (tak jak w przypadku akwarelek).

Kobens - tusze

Oczywiście pędzelkiem umoczonym w wodzie możemy malować też inne wzory 😉
Równie ciekawy ( i stary jak świat 😉 ) efekt możemy osiągnąć nanosząc kilka kolorów tuszów na bloczek akrylowy lub szybę, następnie spryskać je wodą:

Kobens - tusze

A potem przeciągnąć po takiej mieszaninie papierem i tło pracy mamy gotowe 🙂

Kobens - tusze

Dodatkowo
+ tusze te świetnie sprawdzają się przy maskach wszelkiego rodzaju (tutaj w roli maski kawałek metalowej obudowy do komputera):

Kobens - tusze

Distressy kocham też za to, że w zależności od rodzaju i faktury tuszowanej powierzchni uzyskamy różne efekty:

Kobens - tusze

Przykład zastosowania:

Kobens - tusze

Kobens - tusze

Przykład zastosowania:

Kobens - tusze

Kobens - tusze

Kobens - tusze

Kobens - tusze

Kobens - tusze

To oczywiście tylko kilka przykładów 😉

Za (jak ja to nazywam) efekt znaku wodnego, który jest znacznie delikatniejszy niż przy odbitce embossowanej bezbarwnym pudrem. Możecie go osiągnąć w następujący sposób:

Kobens - tusze
Kobens - tusze
Kobens - tusze

Za to, że mając do dyspozycji tylko bezbarwny puder i tusz do embossingu możemy osiągnąć ciekawe efekty kolorystyczne:

Kobens - tusze
Kobens - tusze
Kobens - tusze

I w zasadzie można tak bez końca (tzn. dopóki starczy nam miejsca na papierze), pamiętając o zasadzie, że embossowane miejsca tuszujemy kolorem ciemniejszym niż kolor pod embossingiem 😉

Za to, że za ich pomocą możemy stworzyć „efekt głębi”odbijając stempel najpierw tuszem distress, a następnie, w pewnej odległości od pierwszej odbitki, odbijając go drugi raz kolorem bardziej intensywnym:

Kobens - tusze

Za cudowne postarzanie brzegów – tusze te nadają się do tego idealnie, zarówno jeśli chodzi o tuszowanie aplikatorem (wtedy efekt jest delikatniejszy), jak i bezpośrednio poduszeczką:

Kobens - tusze

Za możliwość malowania przy ich pomocy wałkiem – za możliwość kolorowania przy ich pomocy – poduszeczkę z tuszem odbijamy na bloczku akrylowym i malujemy jak akwarelkami (w tym akurat nie jestem zbyt dobra, ale niektóre dziewczyny osiągnęły poziom mistrzowski w kolorowaniu odbitek).

Za to, że mając je do dyspozycji jesteśmy w stanie dopasować kolorystycznie każdy papier, kwiatek, koronkę, wstążkę do danej pracy. Przykład poniżej – gaza, serwetka papierowa, papierowy sznurek oraz papier na tło (poza kawałkiem oryginalnego papieru fioletowego) – wszystko zostało zabarwione głównie tuszami distress 🙂

Kobens - tusze

A tutaj tło, kolorowanie, kwiaty oraz mulina zabarwione tuszami:

Kobens - tusze

Mam nadzieję, że choć wiele opisanych przeze mnie zastosowań distressów jest Wam już pewnie doskonale znanych, zachęciłam Was do zabawy z nimi 😉
Pozdrawiam –
Kasia (Kobens)

Powiązane posty

O Autorze: Gość Na-Strychu

Chcesz podzielić się ciekawym artykułem z czytelnikami naszego bloga? Napisz o tym do nas.

komentarzy 100 + Dodaj komentarz

Napisz komentarz

Zapraszamy do sklepu!

Design Team

Banner – Kupuję Na-Strychu

Facebook

Archiwum

Pomagamy Albertowi

Twój 1% ma znaczenie