Lip
13
2011

Kartki z muszlami

Typowy, wakacyjno-morski motyw to muszle. Można je zastosować w kartkach, albumach z wakacji czy też wakacyjnych scrapach.

Moja karteczka z muszlami jest bardzo prosta, bo sam stempel, którym się posłużyłam jest wystarczająco dekoracyjny. Skupiłam się jedynie na pokolorowaniu moich muszelek. Część z nich po prostu pomalowałam tuszami Disteress przy pomocy pędzla wodnego. Niektórym natomiast poświeciłam nieco więcej czasu. Połączyłam wiedzę, jaką było znaleźć na naszym blogu w dwóch ostatnich artykułach, mianowicie – kobensowym artykule o distressach i moim o paper piecing 🙂

Wybrałam parę naturalnych odcieni tuszy distress:

Odcisnęłam je na starej płycie CD i spryskałam wodą:

Następnie dociskałam kawałek błyszczącego papieru (np. fotograficznego, bądź Ranger Glossy Paper), uzyskując fajne, różnokolorowe i naturalnie wyglądające przebiarwienia. Za każdym razem suszyłam papier nagrzewnicą i powtarzałam czynność parę razy, aż uznałam, że efekt mnie zadawala. Zawsze można też dodatkowo spryskać natuszowany papier wodą, aby uzyskać jeszcze ciekawszy efekt.

Na tak przygotownym tle odbiłam mój stempel czarnym wodoodpornym tuszem:

Teraz wystarczyło wyciąć muszle i przykleić na wcześniej przygotowanej karteczce ze stemplem.

Całość prezentuje się następująco:

Tores również zrobiła letnio-nadmorską kartkę:

Zupełnie niezależnie od Arte Banale wpadłam na taki sam pomysł na kartkę – warstwy papieru i duży stempel z muszlami jako główny element, niepotrzebujący już wielu dodatków. Ja zadowoliłam się wycięciem tylko jednej muszli, na dodatek odbitej na papierze bardzo podobnego koloru jak baza – zależało mi, żeby ta muszla „wychylała się” z tła bardzo delikatnie, do czego wystarczyło podklejenie jej gąbeczkami 3d. Sznury pereł na obrazku i krawędzie muszli podkreślone są Crackle Accent.

Muszla

Powiązane posty

O Autorze:

Wielbicielka niewielkich form i szybkiego efektu, każdy zbędny (i nie tylko zbędny) grosz inwestująca w scrapowe przydasie, a każdą wolną (i nie tylko wolną) chwilę spędzająca przy biurku.

komentarzy 7 + Dodaj komentarz

  • wspaniały pomysł!
    i jeszcze małe pytanko: którego wieczoru o 21, bo nie jest dokładnie napisane, a już wczoraj czekałam 😉

  • Obie prace z najwyższej półki – piękny efekt uzyskałyście!

  • fabulous !!!! the colours are…. great !

  • Piękne te Wasze kartki! Piękne!!!

  • Piękne i morzem pachnące!

  • Inrtamfoion is power and now I’m a !@#$ing dictator.

  • That’s a crackerjack answer to an interesting question

Napisz komentarz

Zapraszamy do sklepu!

Design Team

Banner – Kupuję Na-Strychu

Facebook

Archiwum

Pomagamy Albertowi

Twój 1% ma znaczenie