Lip
27
2010

Meszek z innego punktu widzenia

Flocking to meszek do ozdabiania różnych elementów. Tworzy przyjemne w dotyku, mechate powierzchnie. Można go używać na różne sposoby. Na razie miałam okazję wykorzystywać go na dwa sposoby, ale dalsze próby trwają.

Testowałam zestaw Glue Pad, składający się z poduszki oraz kleju w buteleczce oraz 2 zestawy fresh flocking: odcienie brązu i zieleni.


Wykorzystałam meszek do ozdabiania tekturowych elementów.

Podczas pierwszej próby użyłam poduszeczki klejącej, nasączając ją klejem z zestawu. Element został ładnie pokryty, ale gdzieniegdzie widać było jeszcze prześwitującą tekturę. Ten efekt mi się podobał, ale jednak spróbowałam jeszcze pokryć meszkiem wcześniej wytuszowaną i już suchą tekturę (aby nie zabrudzić poduszeczki). Tak ozdobiony element wygląda jak pokryty aksamitem i nadaje pracy bardzo ciekawy efekt, szczególnie przydatny przy pracach w stylu retro. Nie polecam jednak nakładania kleju prosto z pojemniczka, ponieważ tworzą się przez to nieeleganckie grudki.

Postanowiłam wykorzystać meszek również w sposób podawany w opisie produktu.

Odbiłam wybrany motyw stempla za pomocą poduszeczki z klejem, a później posypałam go meszkiem. Nadmiar bez problemu dał się zsypać do pojemniczka za pomocą miękkiego pędzla. Zauważyłam, że ten sposób nieszczególnie nadaje się do wzorów stempli, posiadających cienkie linie. Najlepiej wyglądają posypane meszkiem odbitki stempli o grubych liniach, stanowiące raczej jednolitą powierzchnię, takie jak np. damask.

Podsumowując:

Było to moje pierwsze spotkanie z tego typu produktem, ale jestem bardzo zadowolona z efektu. I zamierzam poczynić dalsze próby testowania. Uważam, że szczególnie nadaje on się do prac eleganckich, w stylu retro, ponieważ meszek przypomina w dotyku aksamit.

Powiązane posty

O Autorze: immacola

Narzeczona wilkowi, pani psu. Pedagog i plastyk z wykształcenia. Ma słabość do farb, papieru i aparatu. Do pociągów też.

komentarze 4 + Dodaj komentarz

Napisz komentarz

Zapraszamy do sklepu!

Design Team

Banner – Kupuję Na-Strychu

Facebook

Archiwum

Pomagamy Albertowi

Twój 1% ma znaczenie